79503574_o

Aslında çizgiler üzerinden gitsek sadece o da yeterli. Sadece çizgiler. Kendisi de line session diyor çalışmalarının genel adına. Adamın  yaptığı şeyi zaten bu açıklamalar özetliyor. Mutlu mutlu hatlar, duygusallığından dolayı bana çekici gelen yapısından bahsedecek olursam altlarda gezmeyi seviyor Joris bro. 40 – 80 arası bir parametre bahsettiğim. Pad lerle can katıyor. Her house örneğinde olduğu gibi yine 16-32 lik barlar. Olur ama güzel anlatırsa. Şahsen daha önce yaşadığım bir duyguyu hatırlama adına müzik dinlemedim hiç. Öylesi geldiğinde ayıkladım tabi, mabede sakladım. Bir hissimi ayaklandırdı ise de ben bilirim.. Buralardayız, anlatıyoruz, bu işi de benimsedik ve sevdik. Konuşalım biraz. Dinlersin genelde. Hissi belirgin oluyor sanki öyle olunca.

Artık hemen hepsinin birbirine benzediği elektronik ortamda, bir zaman sonra hep aynı şarkıyı dinliyormuş hissiyatı veren kişiler geri dursun. Biz özel olanları ortaya çıkaralım. Elinde, evinde nasıl bir materyal var bilmiyorum ama kasnaklar, f tipi borular, diplerden yürüyüşler, çok sıra dışı değil zaten fakat alelade mis gibi vokaller bir garip vesselam. Güzel olsun diye özene özene yapılmış, farklı olup can sıkacağına, içimizden olsun temiz olsun. Alışırız tabi yenisine her daim. En doğal gelen yani melodik olmasıdır ya genelde, onun gibi bir şey işte. Trance, ibiza, minimal, floating ve love etiketleriyle karşımızda zaten arama motorlarında. Daha çok sevileceği daha çok benimseneceği görüşü kafamda iyiden iyiye bir hal alıyor.

Dediğim gibi belki yüzeysel bakınca o da bir house örneği, o da can. Yavaş yavaş mutlu ediyor. Kick’lerden clap’ler bildiğimiz dinginlikte. Evde otururken, sigara içerken, düşünürken, düşünmeyi, idealleri, hayalleri severken, bir tez yazarken, belki sevişirken,yaptığın her neyse soft ve akıcı olması isteniyorsa fonda devam edebilir.Üzmeden, yormadan gülümsetir.