Elinizdekiler tükendi  ve duyduklarınız sizi heyecanlandırmıyor…

Müziksiz de olabilir, sonuçta aynı şeyler, birileri bir şeyler yapmış, birileri de onu sürdürmüş ve geliştirmiş ama bu bana yetmiyor. Beynimin çalışma şekli ile uyumlu değil, ayağıma dolanıyor,  benimle geziyor ama geride kalıyor, bedenimin temposunu düzenleyemiyor. Yeni bir şeyler gerekiyor… Daha önce duymadığınız müziklere değil, daha önce hissedemediğiniz duygulara ihtiyacınız var.

Eğer çıkmaz sokakta yeni bir yol arıyorsanız Pretty Lights’ı takip edin…

Pretty Lights – Summer’s Gone
https://soundcloud.com/prettylights/pretty-lights-summers-gone

Tek bir şey değil,  her an değişebilir, her an şaşırtabilir geçmiş, gelecek  ve şu andaki duygu atlasının ipuçları. Electronic, Funk, Hiphop müziğindeki ana fikri oluşturuyor aşağılara iniyor, yukarılara çıkıyor, hızlanıyor, yavaşlıyor ve bir şekilde size uyum sağlıyor. Müziğinin içine yerleştirdiği  aksak ritimler, glitch-hop,  electro soul gibi yenilikçi yaklaşımları, eski zaman müziklerinin sampleları ile eşleştirmesi,  müzik yelpazesini rengarenk yapıyor.

Gerçek ismi De Vincent Smith olan Amerikalı müzisyen, albümleri, EPleri, remix çalışmaları, radyo şovları ve müziğinin türevlerini  bulabileceğiniz, içinde Gramatik, Michal Menert gibi önemli isimleri barındıran  kendi plak şirketi Prety Light Music ile alışkanlıklarınızı değiştirebilecek kapıları açıyor size. Pretty  Lights Music’den yayınlanan albümleri ücretsiz olarak indirebilme özgürlüğü pazarlama stratejisinin ötesinde bir anlayışın da göstergesi. Müzikte özgürlüğü sözde bırakmayan bu hareket samimiyet işareti olarak ta okunabilir.

Pretty Lights – Understand Me Now

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/22815308″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Henüz kendisini buralarda görememiş olmamıza rağmen, videolardan izlediğimiz kadarıyla anlıyoruz ki,  sahne şovları ile bütünleşmiş bir Pretty Lights performansı ‘ölmeden önce  yapılaması gerekenler’ listesinde üst sıralar da bir yeri hak ediyor.

Pretty Lights – You Get High NYE 2011 Denver Video Recap

Şarkılarında ki trafiğin cazibesi ve içeriğin yoğunluğu, tüm albümlerde ki çeşitliliğe ve getirdiği anlayışa baktığımızda  Pretty Lights için sadece büyük bir plak şirketinin kurucusu  olmanın ötesinde, bir akımın mimarlarındandır demek yanlış olmaz.