E

ylül ayında geride kalan 5 yıl içinde dünya çapında bir projeye dönen Chet Faker’ı rafa kaldırdığını, artık kendi adı olan Nick Murphy ile yola devam edeceğini duyuran Avustralyalı prodüktör/müzisyen, “Fear Less” bizi yeni dünyasına davet etmişti. Geçirdiği metamorfozu pek bir beğendiğimiz Nick Murphy’den “Stop Me (Stop You)” isimli yeni şarkı geldi!

Stop Me (Stop You)” için zamanında Nicolas Jaar ile Darkside projesine kalkışan Dave Harrington‘ı yanına alan Nick Murphy, son çalışmasını yeni albümün ilk teklisi olarak tanıttı. Şu sıralar Dave Harrington ve Marcus Marr ile birlikte DJ set formatıyla turnede olan Nick Murphy, müzikal dönüşümünden izler bırakmaya devam ediyor.

İlk şarkıdan sonra Nick Murphy’nin içine biraz The Chemical Brothers ve Moderat kaçmış demiştik. Bu yorumumuzu sürdürmekle beraber Avustralyalının şarkı iskeletinde daha özgür davranmaya başladığını (bknz. 8 dk’lık şarkı) ve iki farklı duygusal dünyayı birleştirdiğini (son 3 dk’ya dikkat) söylemekte fayda var. Merak edenler aşağıda toplansın!