A

vustralyalı müzisyen/prodüktör Chet Faker, bir değişim içerisinde olduğunu ve yoluna gerçek ismi olan Nick Murphy ile devam edeceğini açıklayarak müzik kariyerinde bir devri bitirmiş oldu.

Yaklaşık 5 yıldır Chet Faker ismi altında albüm ve şarkılarını yayınlayan Nick Murphy, yoluna gerçek ismiyle devam edeceğini açıkladı. Yıllar öncesinde Nick Murphy adında bir başka müzisyen olduğundan istemeyerek başka bir isim altında çalışmak zorunda kalan Nick, Chet Baker’ın ideolojisinden çok etkilendiğinden dolayı Chet Faker ismini seçmişti. Geride kalan sürede müzik dünyasında adını fazlasıyla duyuran Nick Murphy, bundan sonra gerçek ismini kullanacak. Kendisinin Twitter’da şöyle bir açıklama yaptı:

“Yaklaşık beş senedir Chet Faker ismi altında müzik yapıyorum ve sizler beni ileriye taşıyan güç oldunuz. Bir evrim gerçekleşiyor ve bu değişimin hangi yönde ilerlediğini sizlerle paylaşmak istedim. Bir sonraki albüm kendi ismim Nick Murphy altında yayınlanacak. Chet Faker ise her zaman müziğimin bir parçası olarak kalacak.”