Tıngır mıngır yapılan rock’ı ata sporu yazdırma konusunda cennet ülkesi adına canla başla çalışan Miles Kane’in ikinci stüdyo albümü Don’t Forget Who You Are, 3 Haziran’da çıkmıştı. Albümden ikinci klip ise aynı zamanda açılış parçası olan Taking Over‘a çekildi.

İlk dinleyişten itibaren sanki öncesinden biliniyormuş da çıkarılamıyormuş hissiyle çekiç örs üzengi – beyin hattına yapışıveren şarkının ‘catchy’ olması için elden gelen yapılmış havası müzikten aradığınızın ne olduğuna göre itici ya da çekici gelebilir. Hemfikir olunacak noktaysa biritiş efendiliğimiz de bir yere kadar diyen Kane’in vurmuş gitara, abanmış tellere halleri.

Klibe gelince; satır aralarını doğru okuyabildiysek İngiliz gülümüz bu eserinde de yüksek prodüksiyonlu bir çalışma için kredi çekememiş olduğundan dem vurmakta. Ya da parasını yine yeniden saç modeli değiştirmek, 37252. benzer modelli paltosuna yatırım yapmak, sonunda ortodontik tedavinin yolunu tutmak gibi geniş yelpazedeki ihtimallerden bir/birkaçına saklıyor da olabilir.