Polonya’nın sesli harflere tepkili olan Szczecin (içinizden bu yine iyi hali dediğinizi biliyorum) şehrinde büyüyen Grzegorz Demiañczuk ve Wojciech Tarañczuk, 2003 yılında aynı şehirdeki gece kulüplerinde organizasyonlar yaparak küçük adımlarını yüksek beyinlere doğru atmışlar. İlk milli meyvesini 2005 yılında veren ikilinin isimlerinden gözümüz korkmasın diye kendilerini Greg ve Voitek olarak kısaltmışlar.

İsimlerini duyurmak konusunda votkaları kadar iyi olan adamlarımız çok geçmeden Berlin‘nin yolunu tutmuş. Size doğudan ışık getirdik diyerek gecelere giriş yapan ikili, çok geçmeden Almanya underground sahnesinin başarılı label’ları Trapez, Crosstown Rebels, Pokerflat, Boxer, Dirtybird, Leena bayrağı altında şarkılarını yayınlamaya başlamış. dOP, Claude VonStroke ve Jazzanova’dan Paul Randolph gibi ağır toplar ile işbirliği yapan ikili, dünyanın en havalı etiketlerinden biri olan Watergate Club‘ın resident dj’liğini de isimlerinin önüne koymayı başarmış. Bir çok farklı label’den yüzlerce (evet yüzlerce) kaydı yayınlanan Catz ‘N Dogz, aynı zamanda Channels Records’ın da sahibi. Artık veteran kategorisinde değerlendirilmeye başlanan ve üretkenliklerinin zirvesinde olan Polanyalı ikili, 2012 yılında başlattığı ‘Body Language’ isimli compilation serisi ile takipçilerini tatminlik duygusunun zirvesine çıkarıp yörüngeye yerleştirdi. Kariyerlerinin zirvesinde oturdukları yerden ayaklarını sallandıran ikili, elektronik müzik sahnesinin dahi figürü KiNK ile ‘Love EP’ için yaptıkları ortak çalışma Szczecin şehrinden dünyaya yayılan müziklerinin en özenli yansımalarından biri olarak bizlere sunuldu. Geçtiğimiz yıl remix’ledikleri Thomas Schumacher‘ın ‘Hush‘ isimli şarkısı ile yılın hit’lerinden birine imza atan Catz ‘N Dogz, 2015 yılını işaretledikleri yeni albümleri için bizleri bekleme modunda tutuyor.

Catz ‘N Dogz, street bass, disco, R&B, deep house, hip-hop gibi bir çok türü müziklerinin içinde eritebilmelerinin dışında 3 kanallı prodüksiyonlarıyla rütbeli beyinlere ve inançlı ayaklara hizmet etme konusunda da iddialılar.