Birçoğumuzun 2010 yılı çıkışlı ‘’Swim’’ albümündeki ‘’Odessa’’ ve ‘’Sun’’ şarkılarıyla hafızasında yer etmiş olan Dan Snaith nam-ı diğer Caribou, yeni albümü ‘Our Love’ın yayın tarihini 7 Ekim olarak açıkladı. Merge Records çıkışlı çalışma aynı zamanda Caribou’nun 5. albümü olacak. Kayıt şirketi albümden bahsederken; pop, hip-hop beats, house basslines ve aşkın Dan’in özgün bakış açısıyla filtrelendiğini açıklıyor.

Dan Snaith’in, Caribou adıyla ‘’Swim’’ albümünden tam 4 sene sonra yaptığı çalışmada sanatsal dokunuşlar da fazlasıyla öne çıkıyor. Albümün cover art’ı bu konuda bir hayli dikkat çekici. Dan Snaith dışında albüme katkı sağlayan arasında Owen Pallett,  Jessy Lanza, Jason Evans ve Matthew Cooper gibi isimler yer alıyor. Owen Pallett’i zaten Dan’in diğer ‘’Daphni’’ adı altında yaptığı çalışmalarda da sıkça görüyoruz…

Albümün içeriği konusunda da ‘’içten sözler, organik, doğal ve bugüne kadar yapılmış en duygulu Caribou kaydı’’ olarak bahsediliyor. Tabi hayranlarını bu konuda da merakta bırakmamak için Caribou ‘’Can’t Do Without You’’ adlı çalışmasını 4 Haziran tarihinde Youtube, Soundcloud ve iTunes hesapları üzerinden yayınladı.

Our Love Tracklist:

01. Can’t Do Without You

02. Silver

03. All I Ever Need

04. Our Love

05. Dive

06. Second Chance

07. Julia Brightly

08. Mars

09. Back Home

10. Your Love Will Set You Free