Kendisini sevmemiz için sunduğu sonsuz sayıdaki nedenin yarışta haksız rekabete sebebiyet verdiğini fark edince fair play adına Rita Ora‘yı yanlayan Calvin Harris, yine de iyi haber adına da boş durmuyor.

Adam Richard Wiles’ın Calvin Harris’in 3. stüdyo albümü olan pek leziz 18 Months, Ekim 2012’de çıkmıştı. Resmi çıkışının öncesinde 5, sonrasında 4 single doğuraran albümden çıkma single’ların tamamı kendilerine top 10’de [mevzubahis liste: “UK’s Official Singles Chart”] yer bulunca [aynı anda değil tabii], İskoçyanın eteksiz prensi Calvin de bir albümden 9 Top 10 single çıkaran ilk kişi olarak kendi deyimiyle “made a bit of chart history today!” eylemiş.

He bu rekor önceden kimin elindeymiş diyecek olursanız, yine Calvin Harris’teymiş aslında; We Found Love’un top 10’e 5 numaradan girmesinin ardından kendisi bir stüdyo albümünden 8 top 10 single’ı çıkaran kişi olarak rekorun önceki sahibi 7 single’lı Michael Jackson’ı itekleyivermiş imiş. How kuğl of you, mate!

Neymiş ki bu kadar rekorluk single’lar biz de bir hatırlayalım diyorsanız buyrun efendim [kronolojik-] sıralı tam liste şu şekilde;

Bounce [feat. Kelis]

Feels So Close

Let’s Go [feat. Ne-Yo]

 

We’ll Be Coming Back [feat. Example]

 

We Found Love [feat. Rihanna]

 

Sweet Nothing [feat. Florence Welch]

 

Drinking from the Bottle [feat. Tinie Tempah]


I Need Your Love  [feat. Ellie Goulding]


Thinking About You [feat. Ayah Marar]

Calvin’in nur yüzüne bet sesine doyamadığından yeni albüm yapsa da yeni yeni single’ları chart’ları birer ikişer kitlese diye bekleyenlereyse kötü haber var; kendisini kaliteli mainstream yapan herkesin az daha deneyselliğe cesaret edebilmesini sağlayacak rahatlığa ulaştığı an önceki işlerine commercial shit muamelesi çekme hastalığına kurban vermiş bulunmaktayız. Zira geçtiğimiz mayıstan beri yeni stüdyo çalışmalarına küçük küçük başlamış olan Harris’in bunu ilk duyuruşu “I’m doing more dance music that probably won’t get into the charts. (…) I just want to make good music; this award [yazar/dj/şarkıcı/prodüktör/iskoç/bebiş burada 8 single’lı haliyle kırmış olduğu rekordan bahsediyor] is like drawing a line under the past two years where I’ve just been intensely fucking working to try and make singles and hit records.”  şeklinde olmuştu.

Neyse ki kendisiyle olan ilişkimizde ne-yapacaksa-iyi-yapar güvenini çoktan kazanmış olduğumu noktadayız, yeni [ve alakasız?] albümlerle süsleyeceğimiz geleceğimize güvenle bakayabiliyoruz.