G

eçtiğimiz hafta açıklanan Coachella‘nın herkesin dudağına bir parmak bal çalma derdindeki 2018 programı fazlaca tepki çekmişti. Coachella‘nın peşine takılan A.B.D. topraklarının bir diğer büyük festivali Bonnaroo, açıklanan 2018 programıyla sınıfta kaldı.

2002 yılından beri Tennessee’deki Great Stage Park‘ta gerçekleşen Bonnaroo, bu seneki programını duyurdu. 7-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek festivalin headliner kontenjanını Eminem, The Killers ve Muse doldururken programın geri kalanında Future, Sturgill Simpson, Bon Iver, Khalid, Paramore, Alt-J, Anderson .Paak & The Free Nationals, Sylvan Esso, Nile Rodgers & Chic, Chromeo, Brockhampton, Broken Social Scene, First Aid Kit, Dua Lipa, T-Pain, Thundercat, Mavis Staples, Japanese Breakfast, Alex Lahey ve Pond gibi sanatçılar da yer almakta. “Bana daha fazla detay lazım.” diyenler buradan devam edebilir.

bonnaroo

Coachella‘nın ardından Bonnaroo‘nun da güldürmemesi müzik dünyasında yeni bir sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Müzik festivallerinin programı her geçen yıl daha mı kötüye gidiyor?