R

ave müziğin kalbinin attığı Boiler Room, Google ile güçlerini birleştirerek “evde partileme” kavramını sanal gerçeklik boyutuna taşıyor!

Canlı yayınları ile dünyanın her köşesinden müzikseverlere rave etkinlikleri izleten Boiler Room ile güçlerini birleştiren Google, yenilikçi bir gelişme ile karşımızda. Teknoloji devinin çıkardığı ilk telefon olan Pixel’a özel olarak tasarlanan “VR dancefloors: Techno in Berlin” adlı sanal gerçeklik uygulaması, Boiler Room‘un da işbirliğiyle sanat enstalasyonları, müzik yayınları, bilgisayar oyunu anlatıları ve tiyatro gösterimleriyle dolu bir deneyim sunacak.

Uygulamada kullanıcılar “kendi maceralarını yaratarak” sunulan sanal gerçeklik dünyasında farklı sahneleri gezebilecek ve Berlin’in en azılı rave tutkunlarıyla 150 kişilik bir dans pistini de paylaşabilecek. İçerikleri Berlin‘in endüstriyel alanlarında yapılan çekimlerle oluşturulan uygulamada, aynı zamanda Berlinli müzik kolektifi FJAAK‘ın kayıtları da yer alıyor. VR dancefloors‘u Google Daydream VR platformundan indirmek mümkün. Deneyime ucundan göz atmak isteyenleri ise şöyle alabiliriz: