Zamanında Bloodhound Gang‘e playlist’inde yer vermemiş 90’lar/early 2000’ler ergeni bulmak ne kadar zorduysa günümüzde Bloodhound Gang’i hatırlayan 2010’lar taze yetişkini bulmak da o kadar zor..-du. Zira kendileri bugünlerde ilginç bir pr kampanyasının istemsiz özneleri konumundalar.

31 Temmuz’daki Ukrayna konserleri sırasında sahnede -her nedense- Rusya bayrağı açan grup, Ukraynalı seyircilerden tepki alınca hevesli genç karakterindeki basçıları kriz anını yönetemeyip hararet yapmış. Bayrağı asılı olduğu yerden alarak önce pantolonun, sonra boxer’ının içine sokan, akabinde de birtakım münasebetsiz organlarıyla samimileştiren ‘Evil’ Jared Hasseldoff, pek classy move’unu “Don’t tell Putin” diye seslendikten sonra bayrağı seyircilere fırlatarak tamamlamış. Frontman Jimmy Pop da ben onaylamadım seni kardeş, zaten Rusya > Amerika bıdıbıdı ederek çocuğunun eline yalandan vuran anne rolünü başarıyla oynamış. Sonrasında da sayneye Ukrayna bayrağı asılmış zaten falanlarfilanlar.

Hikayenin buraya kadarki kısmı tamamen gerizekalılıklar zinciri [yanlış ülke bayrağı çıkarmak, asıl ülkeyi fark edince diğer ülkeyi maymun etmek ve bu arada internet çağında yaşadığını unutmak vsvs] şeklinde  ilerlemiş olsa da asıl haber değerlik kısmı sonrasında olanlar; çünkü Bloodhound Gang’in Ukrayna konserinin hemen ardından Rusya’daki Kubana Festival‘da da konserleri varmış ve aptal özgüveniyle salak cesaretinin mükemmel uyumunu yansıtan bir hareketle kalkıp gayet yüzsüzce Rusya’ya gitmişler. Konserlerinin iptal edilmiş olduğunu da anca orada öğrenmişler. [Bu noktada bir gerizekalı bonusu da menajerlerine geliyor.] “Home is where rusyaya küfretmenin vatanseverlik sayıldığı toprak is.” mottosuyla Amerika’ya geri dönmeye hazırlandıkları sırada da havaalanında ziyadesiyle kapsamlı bir rus dayağı yiyerek en azından Rusya’ya kadar yaptıkları o kadar yolu hiçbir anı kazanamadan geri dönmekten kurtulmuşlar.

Bloodhound Gang ruslara napmış biz de görelim diyenler buraya:

Ruslar Bloodhound Gang’e ne yapmış biz de görelim diyenler buraya:

Bloodhound Gang’le bizim muhattaplığımız nereye dayanıyordu diyenlerse buraya:

[ –> Bloodhound Gang’in bu şarkıyı HALA çalmaktan sıkılmamış tek yer olduğu için Bodrum Kule’ye de özel bir bayrak şov hazırlaması gerektiğini düşünenleri toplamak için bir imza kampanyası başlatacak olursam onun da linkini buraya koyacağım ilerde.]