H

er ne kadar yakın geçmişe oranla elektronik müzik sahnesinin geliştiğini söylesek de mekan işletmecileri ve organizatörlerin kör bir döngü içinde devam etmesinden ötürü bu gelişim bizlerde müzikal çeşitlilik açısından sığ bir izlenim bırakmakta. Böyle olunca yerli sahnemizdeki bir çok yetenekli isim, eşi-dostu-akrabası ya da organizasyon sahibi olmadığından yeterince performans sergileme şansı bulamamakta.

Tüm bu kalıplaşmış olumsuzluklara ve dar bilinçli müzik tüketicisine rağmen yerli sahnemizde umut vaadeden gelişmeler yaşamıyor değil. Bu noktada geçtiğimiz yıl bir araya gelen ve bünyesinde bir çok yetenekli prodüktörü barındıran underground müzik oluşumu Blacktrick, 5 Aralık Cumartesi akşamı Roxy’de 1. yılını kutluyor.

Tam kadro Roxy’i basacak olan Blacktrick kabilesinden İskeletor, Kufura, G-Loc, Bawer, Feelinmet’in yanı sıra İngiltere underground sahnesinin önemli figürlerinden biri olan Last Japan da performans sergileyecek.

SB.TV, Rinse FM, SSENSE, Mixmag ve BBC Radio 1 gibi önemli radyolarda setleri yayınlanan, her ayın son perşembe akşamı NTS Radio’da Circadian Rhythms isimli programına devam eden Last Japan, kendi imzasını taşıyan mix’leme tekniği, 2-step garage eksenli ve grime, funky, dustep etkileşimli müziği ile gecenin ağır toplarından biri olacak.

Red Bull Music Academy’den taze mezun olan ve bass/noise türlerine aşina bir dinleyici kitlesine hitap eden İskeletor, dark techno/trap türlerinde analog prodüksiyonlarıyla ses getiren Feelinmet, doksanlar Memphis rap sound’undan ve japon kültüründen etkilenen dubstep/trap prodüksiyonları ile Kufura, trap/grime/ambient başta olmak üzere bass müzik türlerinde etkin DJ ve prodüktör G-Loc, footwork/trap türlerinde geniş bir skalada DJ setlerle dinleyicisine ulaşan Bawer, gecenin line-up’ını tamamlayacak.

Line Up:

FEELINMET // 22:00 – 22:45

BAWER // 22:45 – 23:30

KUFURA // 23:30 – 00:15

G-LOC // 00:15 – 01:00

LAST JAPAN // 01:00 – 03:00

İSKELETOR // 03:00 – 04:00