Ş

ehrimizin ev sıcaklığındaki performans mekanı Salon, misafirperverliğini daha geniş kitlelere ulaştırmak için başlattığı “Gezgin Salon” serisinin ilkini 10 Eylül Pazar günü Beykoz Kundura‘da gerçekleştireceğini duyurmuştu. Daha önce Kiasmos ismini davetli listesinin başına yazan Salon, bugün yeni konuklarını duyurdu.

Salon‘un atmosferini ve enerjisini çok seviyoruz. Birbirinden güzel isimlerle dolu çiçek gibi bir yeni sezon programı da açıkladılar. Bununla birlikte daha kalabalık bir kucaklaşma için bizi “Gezgin Salon” projesi ile Beykoz Kundura’ya çağıran Salon, festival tadında bir programı da önümüze koydu. Daha önce BAFTA ödüllü İzlandalı müzisyen ve prodüktör Olafur Arnalds ile elektro pop grubu Bloodgroup’un arkasındaki isim Janus Rasmussen’den oluşan Kiasmos’u duyuran Salon, listeye Young Turks bayrağı altındaki Miguel Barros‘un solo projesi Pional ve house, techno, shoegaze, indie ve ambient sesler arasında kendi yolunu bulan Alman prodüktör Pantha du Prince ile yerli sahneden rüştünü ispatlamış Men With A Plan, Mindshifter ve Büber‘i dahil etti. Etkinlik detayları öğrenmek ve önden soluklanmak isteyenleri aşağıya alalım.

Not: Birkaç ay önce Pantha du Prince ile olan dertleşmemizi okumak isteyenleri şuraya alalım.

Biletler nerede?

Gezgin Salon etkinliğinin biletleri 80 TL (Ayakta / Tam) ve 60 TL (Ayakta / Öğrenci) olmak üzere, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den, pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında temin edilebiliyor. Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabiliyor.

Beykoz Kundura’ya Ulaşım

Gezgin Salon’a ulaşım için Kadıköy-Beykoz, Beşiktaş-Beykoz ve Kadıköy-Beşiktaş-Beykoz olmak üzere üç farklı rotada gidecek Dentur teknelerinden yararlanılabilir.

10 Eylül’de gerçekleştirilecek Gezgin Salon için Kadıköy’den 16.00’da kalkacak tekne 17.30’da Beykoz Kundura’ya varacak. Beşiktaş’tan 17.00’da kalkacak tekne ise 18.15’te Beykoz Kundura’da olacak. Saat 19.00’da Kadıköy’den kalkacak tekne ise 19.20’da Beşiktaş iskelesindeki yolcuları aldıktan sonra, 20.30’da Beykoz Kundura’ya yanaşacak ve yolcuları konser alanında indirecek.

Konser sonrasında da tekneler 00.00’da Beykoz-Kadıköy ve Beykoz-Beşiktaş güzergâhlarını takip ederek dönüş ulaşımını sağlayacak.

Tekneler, Beşiktaş’ta Dentur Avrasya iskelesinden, Kadıköy’de ise Şehir Hatları Beşiktaş İskelesi ile Turyol iskelesi arası (Metro çıkışı karşısından) kalkacak.

Tekne ücreti tek yön için Kadıköy 10 TL, Beşiktaş için ise 7,5 TL.