2009 yılında Amsterdam‘da kurulan dosya transfer platformu WeTransfer, gelecek hafta müzik dünyasının online yayın kanalları arasında yerini alacağını duyurdu. Apple Music‘in ve geçtiğimiz hafta YouTube Music gibi dev firmaların dahil olmasıyla rekabetin üst seviyeye çıktığı online müzik yayın dünyasına bir atılım da WeTransfer’den geliyor.

Bloomberg‘in haberine göre aylık 85 milyon kullanının ziyaret ettiği WeTransfer, önümüzdeki çarşamba günü Los Angeles’da yeni yüzünü bizlere tanıtacakmış. Bugüne kadar Prince, Big Grams ve Disclosure‘ın şarkı ve videolarını yayınlayan WeTransfer, müzikal içeriğini daha özel işbirlikleri ile oluşturmayı planlıyor. Müzik üzerinden para kazanmak gibi planlarının olmadığını açıklayan WeTransfer’in pazarlama yetkilisi Maarten Kadiks, amaçlarının hem mayör yayın kanallarıyla baş etmek hem de Dropbox gibi aynı alanda yer alan platformlarla rekabet etmek olduğunu belirtmiş.

Müzik sahnesinde hızla devam eden dijital evrimin ulaşabilirlik olarak takipçilere fazlaca kolaylık sağlamasının yanında rekabetin getirdiği tercih yapma zorunluluğu ve bundan kaynaklanan bağlılıklar bizlere ürkütmüyor değil. Başlıkta bir sen eksiktin WeTransfer desek de ortaya neler çıkacağını merak etmekten geri kalmıyoruz.