G

eçtiğimiz aralık ayında “The Hope Six Demolition Project” adını verdiği 9 numaralı yeni albümünü 2016’da yayınlayacağını duyuran PJ Harvey, 5 yıllık aradan sonra “The Wheel” şarkısıyla geri döndü.

LCD Soundsytem‘in sürpriz dönüşü, Radiohead’in festival programlarında yer almaya başlaması ve yılın ilk ateşini yakarak aramızdan ayrılan David Bowie ile sağlam adımlarla başlayan 2016’da bir de yeni PJ Harvey albümü dinleyeceğiz. Değmesin keyfimize.

2011 yılında yayınlanan “Let England Shake“in ardından Kosova, Afganistan ve Washington’da geçirdiği süre boyunca The Hollow Of The Hand isimli bir şiir kitabı yazan PJ Harvey, geçtiğimiz yıl Londra’daki Somerset House‘da halka açık bir kayıt seansı düzenleyerek yeni albümünün ilk duyurusunu yapmıştı. Şimdiden Primavera Sound, Roskilde Festival, Rock Werchter, Oya gibi bir çok festivalde performans sergileyeceğini duyuran PJ Harvey, 11 şarkının yer aldığı albümünde “The Wheel” ile karşımızda! 15 Nisan‘da yayınlanacak albümden ilk çıktı ile tanışmak isteyenleri aşağıya alalım.