G

ünümüz gençliğinin yavru vatanına dönen Berlin’in kutsal tapınağı Berghain, karanlık ve deneysel kulüp müziğinin hakim olacağı üçüncü dans sahnesi Säule’yi 23 Mart’ta açacağını duyurdu.

Elektronik müzik ile samimiyeti ilerletmiş gençliğimizin Avrupa’ya açılan kapısı olan Berlin‘de yer alan BerghainSäule ismini yerdiği yeni dans sahnesiyle gece kulübünün zemin katında ziyaretçilerini deneysel seslerle karşılayacağını duyurdu. Tekno ve house müzik bayrağını kulübün içindeki Panorama Bar‘a asıldığı Berghain‘da hali hazırda öncelikli olarak canlı performanslar ve enstalasyonların yer aldığı Kantine ve Halle am Berghain isimli iki sahne daha bulunmakta. 23 Mart‘ta Mannequin Records‘un patronu Alessandro Adriani ile Deena Abdelwahed ve Natalia Escobar açılışını yapacağı Säule, bir sonraki gün Illum Sphere ve Laura Clock‘ı ağırlayacak.

Her ne kadar içeri girmek için kapıdaki Sven Marquardt abimizin onayını almanız gerekse de, bir şekilde kendinizi kutsal tapınakta bulursanız Säule, karanlık atmosferiyle sizleri bekliyor olacak.