C

umartesi akşamına yakışır bir belgesel kuşağı ile karşınızdayız. Resident Advisor‘ın elektronik müzik sahnesinin önemli figürlerini konuk ettiği belgesel serisi “Between The Beats“in yeni konuğu The Black Madonna oldu!

DJ ve prodüktör olmaya karar vererek büyüdüğü şehir Kentucy’den Chicago’nun yolunu tutan Marea Stamper, 4 yıl öncesine kadar başarısızlığı kabullenmiş ve hayallerinden vazgeçmiştir. Chicago’nun en iyi underground kulübünde yetenek avcısı olarak işe başlayan Stamper, bir şekilde yanı başında dönen elektronik müzik dünyasına nasıl giriş yapacağını bulmayı başardı.

“Dans müziğinin isyankar kadınlara ihtiyacı var” ile yoluna devam eden Mare Stamper, bildiğimiz adıyla The Black Madonna, bu yıl Resident Advisor’ın Top 100 DJ listesinde 37. sırada yer buldu. Kendisi aynı zamanda Nina Kraviz ile birlikte listede ilk 50’de yer alan iki kadından biri. Şu sıralar tüm dünyada bir çok önemli gece kulübü ve festivalde sahne alan The Black Madonna, (biz de kendisini Sonar’da dinlemiştik) Resident Advisor’ın “Between The Beats” isimli belgesel serisinin yeni konuğu oldu. Merak edenler aşağıya buyursun!

>