B

eyaz Saray’da son günlerini gayet neşeli bir şekilde geçiren Başkan Barack Obama, geçtiğimiz yıl ilk kez yayınladığı yazlık playlist’lerinin arasına yenilerini ekledi.

Çok değil, geçtiğimiz hafta Beyaz Saray’da Kendrick Lamar (Obama’nın rapçi kankası), Jay Z, Beyoncé ve John Legend‘ın davetli olduğu, Usher ve Stevie Wonder’ın performanslarıyla renk kattığı bir parti ile 55. yaş gününü kutlayan Barack Obama, şimdi de yayınladığı yeni yazlık playlist’ler ile karşımızda.

Müzik dünyasıyla ilgi alakasını her fırsatta göstermeye çalışan Barack Obama, kısa bir süre sonra 2008 yılından beri yürüttüğü Amerika Birleşik Devletleri başkanlık görevini tamamlayacak. Obama koltuğundan ayrılmadan önce geçtiğimiz yıl Beyaz Saray adına açılan resmi Spotify hesabı üzerinden yayınladığı yazlık playlist’leri yeniledi.

Müzik dünyasıyla fazlasıyla içli dışlı olan Obama’nın “Daytime” ve “Nighttime” isimli playlist’lerde Chance the Rapper, Courtney Barnett, Prince, Fiona Apple, D’Angelo, Wale, Nina Simone, Miles Davis, Aloe Blacc ve Nas gibi bir çok sanaçtı bulunmakta. Obama ile yaz keyfi diyenleri aşağıya alalım.