Fotoğraf: Chad Kamenshine

Y

erli ve bağımsız sahnenin yakın dönemde adını sık sık duyacağımız yeni üyesi SIRMA, Berklee College Of Music mezunu olmasının yanında şarkılarının tüm detayları ile kendisi ilgileniyor. Vokalist, şarkıcı, söz yazarı, prodüktör ve aranjör kimliği de taşıyan SIRMA, bugün bizleri “Belki Bir Gün” isimli ilk Türkçe şarkısıyla tanıştırdı.

Alternatif pop ve electronica’yı buluşturduğu müziğiyle bağımsız müzik sahnesine farklı bir kulvardan dahil olan SIRMA, Berklee College of Music’te aranjörlük ve müzik prodüksiyonu üzerine eğitim almış. Eğitiminin ardından New York’a taşınan 1990 doğumlu müzisyen, prodüksiyon ve ses mühendisliği asistanlığı ile başlayan kariyerine, bu alanlara ek olarak şarkı yazarlığı ve aranjörlük üzerine de eğitim vererek devam etmekte. Hem Amerika’da, hem Türkiye’de sahne tecrübesi olan SIRMA, yaklaşık 7 yıldır her iki ülkede reklam müziklerine vokal kayıtları da yapıyor.

“Belki Bir Gün” adını taşıyan ilk Türkçe şarkısını yayınlayan genç müzisyen, biraz Björk, bira Grimes, biraz Róisín Murphy izleri taşıyan müziğiyle bağımsız sahnemize giriş yaptı. Merak edenler hemen aşağıda yerini alabilir.