M

odern çağda başınıza gelen en iyi şeylerden biri olan Backyard Sounds‘dan herkese merhaba! Her hafta sizi yormadan en yenileri, gözden kaçanları, kısa bir süre sonra çok popüler olacakları sizlere gümüş tepside sunmayı adet edinen Backyard Sounds bu hafta da görevini ihmal etmiyor.

Bu haftayı benim yeni bir şarkısını, bir remix’ini buldum mu listeye çat diye yapıştırdığım Wodashin açıyor. Şarkılarının atmosferiyle daima büyüleniyorum, o nedenle kendisinin listenin gediklilerinden biri olmaya devam edeceği oldukça aşikar.

Ardından keşif işinde benden yaklaşık bir 128398 adım ilerde olan BBC Radio 1 DJ’i Annie Mac kopyasıyla listeye aldığım fangirl’ü olmaktan bir saniye çekinmediğim Huntar‘lı “Tied Up” var. Bu şarkı için bu hafta her gün bir hayır duanızı bekliyor olacağım.

Bu hafta listemiz yerli malı haftası gibi! Daha önce de Banks ile yaptığı düete yer verdiğim TALA, bu kez ışığı daha önce de Batum Türküsü ile dikkatlerimizi çeken Atiye‘de görmüşe benziyor. Şaka yapıyorum tabii ki ama şarkı güzel olmuş öyleyse başımızın üstünde yeri var.

Geçenlerde yine listede yer verdiğim Klyne listede haklı bir şekilde yer bulmaya devam ediyor. Hollandalı iki adet genç beyefendiden oluşan Klyne‘ın yeni işlerini heyecanla bekliyoruz.

Backyard Sounds‘u muadillerinden(olduğundan pek emin değilim açıkçası ama) ayıran en önemli özelliği Avustralya sempatizanlığı. Her hafta en az bir Avusturalyalı sanatçıya yer verdiğimiz listeyle adeta Avusturalya’nın müzik turizmine büyük destek verdiğimizi düşünerek kendimizi hafifçe kandırıyoruz.

Gelelim bu hafta listedeki en sevdiğim işlerden biri olan Glass‘a. Şarkı listedeki diğer işlere kıyasla en az taze olanı, ama bende uyandırdığı heyecanla doğru orantılı olarak biliyorsunuz ki listede çok da yeni olmayan şarkılara yer veriyorum. Bunları “gözden kaçanlar” olarak sınıflandırıyoruz ki bu da en doğru tanımlama. Young&Sick yakın zamanda keşif yazısı yazılacaklar listeme giren isimlerden biri olduğundan kendisini burada çok deşmeyeceğim.

Bu haftayı sık sık listede yer bulan esta. kapatıyor. Los Angeles, California’dan çekik gözlü bir yapımcı olan esta. beni fetheden işler yapmaya devam ediyor böylece listede kendine altın varaklı bir yer edinip sizlerin de sık sık karşınıza çıkıyor.

Bu haftalık da sizleri düşündüm, sizler için dinledim, sizin için yazdım, kendi haftalık listemi de yapmış oldum. Yani herkes karlı, herkese iyi haftalar.