Bu hafta uzun zamandan beri yaptığım en tematik listelerden biriyle karşınızda, Backyard Sounds. Bu hafta pop, dream pop, elektronik ve R&B karışımı bir liste sizi günlük hayatınızın dertlerinden kaçırıp, derdinizi tasanızı unutturacak.

Listedeki ilk isim olan Kareful, size Purity Ring‘i hatırlatıyor olabilir, bana hatırlattı çünkü. Daha çok Purity Ring-vari isim hepimize gerekli diye düşünüp Kareful‘a bir göz atalım: kendisi Jude Kaufmann adında İngiliz bir beyefendi olan Kareful, anladığım kadarıyla dark electronic diye tabir edilen türlerden birinin altında yer alacak biri gibi duruyor. Dinleyince anlarız.

Ardından gelen Fransız stu da çizgiyi bozmuyor, ancak haven ile beraber o karanlık alt türlerden çıkıp Dream Pop semalarında koşmalara başlıyoruz. Art arda iki tane aynı kişiden şarkı koymak fazlasıyla marjinal bir adım olacak ancak ‘Your Love’ olmadan bu haftaki listeyi hayal bile edemedim, ve böylece marjinalliği seçtim.

T-HALP ile listede sık sık yer verdiğimiz nostalji köşemize yine yer veriyor ve T-HALP editi ile Alicia Keys‘in ‘No One’ şarkısını konuk ediyoruz.

Listeye baktıkça(ve dinledikçe tabi) her şarkı gittikçe daha bir içime siniyor, Danimarkalı bir şarkıcı ve söz yazarı olan Fallulah tatlı sesiyle Oh Land-vari bir çizgi çiziyor listede, Sorrow is a Shadow bu haftanın iyilerinden.

Ama takdir edersiniz ki tatlıyı sona sakladık. Hem Banks, hem TALA hem de başlı başına ‘Wolfpack’ gibi güzel bir şarkıyla kapanınca bu haftaki listenin tadı damağınızda kalacak. Herkese iyi haftalar!