M

ackyard Sounds‘ın yeni bölümünden herkese merhaba! Nisan ayında güneşin altında tatlı tatlı yayılırken size eşlik edecek aynı tatlılıkta bir listeyle karşınızdayız bu hafta.

Bir Puro Instinct hayranı olarak ben ikinci albümlerinin müjdesini serinkanlılıkla karşılayamadım. Piper ve Skylar Kaplan ilk albümleri ‘Headbangers in Ecstasy’yi 2011 yılında yayınlamış ve ben dinleyici olarak albümü dinlemekten eskitmiştim. Yeni şarkıları ‘Tell Me’ ise yeni albümleri ‘Autodrama’nın müjdecisi olarak görev yapıyor. ‘Autodrama’ 24 Haziran’da çıkıyor, bana ise beklemek düşüyor.

Şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Jamie Timony‘nin solo projesi MOSSY ilk tınıyı duyduğunuz andan itibaren etkileyici. Timony‘nin vokalinin güzelliği ise şarkının ortalarına doğru kendini belli ediyor. İlk EP’sini 13 Mayıs’ta yayınlayacan olan Timony‘ye göz atmak için şahane bir fırsat.

HOLY‘nin gitaristi Nora Karlsson‘ın projesi olan beş kişilik Boys, size kısa bir shoegaze keyfi yaptırıyor. İlk EP’leri ‘The Love on Tour‘ ise 20 Mayıs’ta görücüye çıkıyor.

Hudson Scott‘ın vokalini duyduğum an bu listede olacağı belliydi, 80’ler tarzı vokaline zamanla tüm şarkı katılıyor ve tatlı bir 80’ler hissi sizi sarıyor. Daha önce T.E.E.D., Foals ve Petite Noir ile çalan Scott solo kariyerinin ise çok başında, ilk EP’si ‘Clay’i 22 Nisan’da yayınlıyor.

İngiltere, Amerika ya da Avusturalya’dan olmayan isimler yakalayınca bir heyecan bir heyecan! Listede sıradaki isim RHEYA İsveç’ten. Melankolik olarak nitelendirilebilecek bir havası olan ‘When No One Else Is Around’ dream pop kategorisine düşüyor. İlk EP’leri ‘Franchise’ Bandcamp’ten indirilebiliyor, ayrıca neredeyse tüm şarkılarına Soundcloud’dan da ulaşabiliyorsunuz.

İsveç’ten gelen sanatçılarımız bir değil iki tane, Nadia Nair de tıpkı RHEYA gibi İsveç’ten listemize konuk oluyor. Listenin tamamından farklı bir tarzı olan Nair bizi eklektizm rüzgarına bırakıyor.

Shoegaze, dream pop, pop derken Zen Mantra ile psychedelic rock da eksik kalmıyor. Zen Mantra, Yumi Zouma‘dan Sam Perry‘nin solo projesi. Zen Mantra‘nın kendi isimli albümü 15 Nisan’da yayınlandı, ‘Maybe I’ll See You In My Dreams’ etkisini zamanla hissettiriyor o nedenle şarkının tamamını dinlemeden geçmemenizi öneriyorum.

Herkese iyi haftalar!