Backyard Sounds bu sefer haftanın her günü için ayrı ayrı bağımlılık yapacak şarkılara ev sahipliği yapıyor, üstelik A.N.D.Y sayesinde nostalji kuşağına da barındırmakta. Favorilerim tabiki Wildcat! Wildcat! ve BASECAMP. İyi dinlemeler.

 

Wildcat! Wildcat! – “Circuit Breaker”

Sonunda o beklenen kutlu gün geldi ve Wildcat! Wildcat!’in ilk albümü, ‘No Moon At All’ yayınlandı! Şimdiye dek yaptıkları her şeyi dinleyen ve sabırla bu günü bekleyen ben, önümüzdeki günlerde kulaklıkları çıkarmadan albümü hatmediyor olacağım.

 

Ella Eyre – “Comeback”

Albümünü heyecanla beklediğim bir başka isim de Ella Eyre! Son bir senede hangi taşı kaldırsanız altından çıkan Ella, Rudimental‘ın ‘Waiting All Night‘ından, Bastille‘in ‘No Scrubs‘ ve ‘Angels‘ mash-up’ındaki vokallerine kadar her yerdeydi. Daha sonra isminden BRIT Awards Critics Choice ve BBC Sound of 2014 adaylıkları ile söz ettiren Ella, ekim ayında çıkacak albümden bir bir yayınladığı single’lar ile heyecanı artırıyor.

 

Gold Panda – “Clarke’s Dream”

Henüz geçen yıl ikinci albümünü çıkaran ve yenisi üstünde çalışmaya başlayan Gold Panda, geçtiğimiz hafta mükemmel bir artwork’ü olan yeni şarkısını bizlerle paylaştı. İngiltere’de evinde kaydettiği şarkının ritmi bağımlılık yapıyor.

 

BASECAMP – “Shudder”

Kendi isimleri ile yayınladıkları ilk EP ile tanınmaya başlayan üçlü Basecamp, önümüzdeki sonbaharda ikinci EP’lerini yayınlamaya hazırlanıyor. Ancak dinleyicisini bu sırada çok bekletmek istememiş olacaklar ki EP’ye dahil edilmeyecek ‘Shudder‘ isimli şarkılarını bizlerle paylaştı. ‘Shudder’da Aaron Miller‘ın dinlemeye doyamadığım vokali ve sakin ama huzur veren bir ritm öne çıkıyor. Bu haftanın kesinlikle kaçırılmaması gerekenlerinden.

 

Para for Cuva – “Veiled In Blue”

Daha önce aynı isimli EP’sinin haberini de yayınladığımız Para for Cuva, 4. EP’si ‘Veiled for Blue‘de yer alan aynı ismi paylaşan şarkısı ile Backyard Sounds’a konuk oldu, hala dinlemediyseniz fırsat bu fırsat.

 

MMOTHS – “Santo”

İrlandalı Jack Colleran, aka MMOTHS, 2015 başlarında ilk albümünü çıkaracağını bizlere duyurdu. Albüm öncesi arayı sıcak tutmaklık şarkısı ‘Santo‘, dünya dışı ve huzurlu, tadı damakta kalan bir deneyim sunuyor. Albüm bu çizgide olacak ise sabırsızlıkla bekliyorum.

 

A.N.D.Y – “Whitney”

Backyard Sounds bu hafta nostalji kuşağıyla sona eriyor. A.N.D.Y, yani Belçika’lı Andy Faisca ve Whitney Houston ortalığının şu an bile klibiyle beraber zihnimde çalmayı başaran meyvesi olan ‘It’s Not Right But It’s Okay‘ şarkısına el atmış.  A.N.D.Y, tam bir yaz şarkısı ile karşımızda!