B

u hafta Backyard Sounds‘da indie ziyafeti var ey dinleyenler! Kulaklarınızı dört açın!

Listeyi Avusturalya’dan dream pop getiren San Mei açıyor. Emily Hamilton‘ın solo projesi daha önceki singleları ‘Wars’ ve ‘Brighter’ ile NME, Indie Shuffle ve NYLON Magazine‘in ilgisini kazanmıştı.

Kuzey Londra’dan üç kişilik bir grup olan Wyldest, 21 Mart’ta ilk EP’leri ‘Dark Matter’ı yayınladı. EP’nin ilk şarkısı olan ‘Wanders’ ise grubun karanlık ve hayali tarzını aynı tabakta harmanlayıp bize sunuyor. Beach House ve HAERTS seviyorsanız Wyldest‘ı sevmemeniz için bir neden göremiyorum.

Night Games konusunda konuşmaya ihtiyacım var. Henüz üçüncü single’larını yayınlayan aşırı cool ikili şimdiden çok fazla blogun ilgisini çekmiş durumda. Listede süregelmekte olan dream pop havasını elektronik pop ile katmerleyen bu ikili böyle giderse çok ilgi çekecektir diye düşünüyorum, şimdiden Rhye karşılaştırmaları yapılmaya başlandığına göre hele de.

Amerika’dan konuğumuz olan Queue henüz ilk singlelarını yayınlamış ve biz de kendilerini bu ilk single ile konuk ediyoruz. Fazlasıyla etkileyici olan bu ilk single’la grubun tarzından bahsetmek tabi ki zor ama bir kaç single sonra bahsetmeye doyamayacağımız bir tarzları olacağını düşünüyorum.

Listenin tepe noktasını tüm tatlı dream pop şarkıların arasında gümbür gümbür duran ‘Outside Your Love’ yapıyor. 2014 yılında yayınladıkları mixtape’ten beri ilk şarkıları olan ‘Outside Your Love’ ile ilk albümlerinin müjdesini veren Brooklyn’li grup Glass Gang‘i izleme listenize almanın tam zamanı.

Yaptıkları şarkılar Hype Machine‘de epey popüler olan İngiliz ikili TEN FE, Ben Moorhouse ve Leo Duncan‘dan oluşuyor. Kulaklarınızda hafif bir The Cure etkisi yaratan bu ikili çok cool bir pop yapıyor ve bizler de ilk albümlerini merakla bekliyoruz.

Londralı Eliza Shaddad‘ın geçen ay yayınladığı Run isimli EP’sinden ‘Always’ sizi nakaratıyla çarpıyor. Sözler ve vokallerin elele verip minimalist ama kolay ilişki kurulabilir bir deneyim yarattığı bu şarkı bu haftaki listenin incilerinden.

Herkese iyi haftalar!