B

ir aydır her pazartesi Backyard Sounds nerede diye üzülen, yediğinden içtiğinden tat almayan ey güzel dinleyici, Backyard Sounds geri döndü!

Bir aydır teknolojiyle verdiğim sınav sonunda bitti, ben de hemen yeni listemi yaptım (kendimi affettirmek için güzel de bir liste yaptım) ve 5. günün şafağında doğuya bakarsınız diye umarak döndüm.

Listemizi Chicago’lu Bienart açıyor ‘Surgeon’ ile, kendisi şu an müzik bloglarının keşif listelerinde sıklıkla yer alıyor. Ardından gelen HAWK ‘Once Told’ ile ilgiyi üzerine çekmişti, şimdi ise ‘The Hunt’ ile buradalar, dört kişilik İngiliz bir grubun vokalleri Julie Hawk‘a ait. Grubu beyninizde POLICA ile aynı klasörde rahatça saklayabilirsiniz, kendi isimlerini taşıyan ilk EP’leri 15 Nisan’da çıkıyor.

Brighton’lı grup Phoria içimizi başka dünyalardan gelen bir huzurla kaplıyor, ve kulaklarımızı da listenin gidişatına uygun bir şekilde son derece güzel vokallerle dolduruyor. ‘Evolve’ süre olarak ortalamanın üzerinde uzunlukta bir şarkı ve bittiğinde nerede olduğunuzu hatırlamak biraz zaman alıyor.

Lupa J, gerçek ismiyle Imogen Jones kendisini Facebook sayfasında en iyi kendisi anlatıyor, 18 yaşındaki sanatçı klasik keman eğitimi almış ama şimdi indie müzik yapıyor ve bunu çok da iyi yapıyor. Kendisinin Avustralya Sydney’den olduğunu da ekliyorum.

Kyiki listemizde şu ana kadarki en elektronik müziği yapıyor ve siz onu büyük ihtimalle zaten biliyorsunuz. Çünkü Kyiki, yani Eleanor Fletcher Crystal Fighters’ın vokalisti, ve bu onun solo projesi.

Bu haftaki listeyi özel yapan vokaller sanırım, ve bu Mhairi ile de değişmiyor. Oldukça karanlık bir şarkı olan ‘Crystalline’ bana BANKS‘i andırıyor daha çok vokalleri ile.

29 Nisan’da yeni albümünü çıkarmaya hazırlanan Lisa Alma Danimarkalı ve bu gelecek olan onun 3. albümü. Tatlı bir pop yapan Lisa Alma bunu kırılgan vokalleri ile süslüyor ve kendisini bunca zaman keşfetmemiş olmanın hüznünü yaşıyorum, ama ‘Thigh’ gelene kadar bu açığımı kapamayı planlıyorum.

Herkese iyi haftalar diliyorum.