B

u hafta Backyard Sounds yavaş yavaş kanınıza girmeyi seçiyor. Yavaş tempo, akustik ve sakin giden listede sonlara doğru kısaca tempoyu yükseltip el sallayarak ayrılıyoruz. Yine herkes yepyeni, yine herkes taptaze, müzikler şahane.

Bu haftayı genç dahi Black Atlass açıyor, henüz 17 yaşında çıkış yapan Alex Flaming kısa zamanda şeytanın bacağını kırmış. Louis Vuitton ve Yves Saint Laurent reklamlarında şarkılarına yer verilen, daha önce yapımcı Woodkid ile çalışan sanatçı Fool’s Gold‘dan yayınlanacak üç şarkısından ilki ile listemizde. Genç yaşta iyi işler yapan sanatçıyı hemen izleme listeme ekliyorum.

İngiliz Alexa Harley şimdiye kadar Citizens! ve Noah and the Whale gibi isimlerin ön grubu olarak sahne almış ve şahane sesli bir sanatçı.

Los Angeles’dan Valentina (Cytrynowicz) hakkında bulabildiğim ilk bilgi kendisinin ‘Tuna Boon’ ismini kullanan bir fotoğraf sanatçısı olduğuna dair idi, ve bu bilgi doğru çıktı. 17 yaşındaki sanatçının müziği de şakaya alınacak gibi değil, müziği hobi olarak mı yaptığını bilmesem de kendisinin güzel bir ses, güzel bir yüz ve pek çok yetenek ile donanmış olduğu ortada. Çok merak ettiyseniz Instagram’da @tuna_boon olarak bulabilirsiniz.

Bu haftanın Avusturalya özel kontenjanından listeye dahil olan Rita Satch bu hafta listedeki en iyi seslerden biri. Neo soul alt türe dahil edebileceğimiz sanatçı soul ve jazz vokalistlerinin sahip olduğu tipte bir sese sahip. Amy Winehouse vokaline yakın diyebileceğimiz türden. Şimdiye kadar ‘Awoken’ ve ‘Rita Satch’ isimli iki EP yayınlayan sanatçı Triple J ve BBC Radio 2‘dan güzel tepkiler almış.

Bu hafta son derece sinir bozucu bir şekilde çocuk dahiler haftası yapıyoruz, çünkü Joy Crookes da 17 yaşında. Kendisininki gibi karanlık ve etkileyici bir şarkı göz önüne alındığında nasıl 17 yaşında olacağını sorgulayacaksınız. Elektronik alt yapılı, neo soul, alternatif R&B diyebileceğimiz türlere dahil olan sanatçının şarkısı karanlık tınılarla dolu ve bu haftanın favorilerinden.

Backyard Sounds asla pop müziği ihmal etmez! FEMME‘in pembe saçlarından tarzına her şeyine tutulmuş olmamın yanı sıra şarkısı da olağan bir pop şarkısının sahip olacağından çok daha katmanlı ve değişken. İlk albümü ‘Debutante’ı ise 15 Nisan’da yayınlayacakmış.

Alma Este karanlık bir tınıyı, kişisel sözler ve Fransız aksanı ile nasıl birleştireceğini çok iyi biliyor. Fransız sanatçının sesi şarkıyı kırılganlaştırıp onun özel alanına giriyor gibi hissetmenize neden oluyor. Ve haftayı zirvede bırakıyor.

Herkese iyi haftalar!