B

ackyard Sounds‘dan herkese merhaba. Bu hafta listeyi indie rüzgarı sarıyor. Benim taptığım ve bu nedenle mümkün olan her listeme eklediğim Wildcat! Wildcat!‘le başlayan Backyard Sounds’u her biri birbirinden taze, indie gruplarla doldurduk. Hazırsanız, buyrun.

‘Westside’, elinden çıktığı Sibling gibi Californialı bir şarkı. Tıpkı her zaman sıcak ve güneşli olan California gibi içinizi ısıtan bu şarkıyı yapan grup henüz sadece iki şarkı yayınlamış.

Daha indie rock alt türe yakın olan Night Knight, Planet of Zeus grubunun davulcusu Yunan Serafeim Giannakopoulos‘un projesi. Yunanlar metale yetenekli olduğundan mı, yoksa bir tür olarak metal daha kozmopolit olduğundan mı bilmiyorum. Planet of Zeus‘ı dinlemedim ama sırf Night Knight‘a bakarak onlara da bir şans vermeye hazırım!

Dream pop sanırım hala beni en heyecanlandıran alt türlerden biri. Dream pop’dan Pop’a kaymakta olduğum bu zamanda beni omuzlarımdan tutup sarsan Jackson Phillips‘in Day Wave projesi çok da yeni değil. Şimdiye kadar bir EP ve çeşitli single’lar yayınlamış olan Day Wave‘in ikinci EP’si ‘Hard to Read’ 4 Mart’ta yayınlanacak ve ilk single ‘Gone’ ise şimdiye kadar kaçırdıklarımızı telafi etmek için güzel bir fırsat.

İngiliz sanatçı Dan Carney‘nin solo projesi Astronauts. listeye indie folk kontenjanından dahil oluyor. Tahminen listenin en kıdemli ismi olan Astronauts.‘u tanıyorsanız ve ben yine zararın neresinden dönüyorsam affola.

FEELS ile beraber indie pop, electro pop semalarına geri dönüyoruz. İskandinavya’nın havasından mı suyundan mı bilinmez, bölgenin electro pop’a yatkınlık veren bir yanı var. Grup henüz üç şarkı yayınlamış ve tazecik, hemen ekleyin takip listenize.

The Golden Peppers ile indie pop’ta listemizi bırakıyoruz. The Golden Peppers‘ın henüz bir şarkısı ve Facebook’ta 59 hayranı var. Onu keşfetmek için çok ama çok doğru bir zaman.

Gerçekten de indie dünyasında tatlı bir gezinti yaptığımız bu haftaki listemizle gülen gözler bıraktığımı umuyorum. Haftaya görüşmek üzere!