B

ackyard Sounds bu hafta geçen hafta durduğu noktadan bambaşka bir yerde duruyor! Geçen haftaki hafif karanlık cool melankoliyi bir kenara koyuyor ve dans ayakkabılarımızı ayağımıza giyiyoruz. Neden mi? Bir nedene ihtiyacımız yok.

Bu hafta listeyi en sevdiğim Fransızlardan Jean Tonique açıyor, videosu yeni yayınlanan şarkısı ‘Guest’ ile. Sonrasında hemşerisi Veens dans ettirmeyi Fransızların bildiğini kanıtlamak istercesine ‘Girl’ ile listeyi devralıyor.

Zamanımızın en cool kızlarından Sky Ferreira şarkısı ‘You Are Not the One’ın Blood Diamonds Remix’i ile listenin dümenini hafifçe kırıyor, ama çok hafifçe isteyen için dansetmek hala son derece mümkün. Sky Ferreira gibi cool başka bir hanım kız, İngiliz Kyra La Grange az soluklayanmak isteyenler için bir parça hava gibi geliyor, bilhassa şarkının nakaratında Lana Del Rey‘i andıran La Grange için önyargılı olmamaya karar veriyor ve kendisini izleme listelerime ekliyorum.

Yeniden havalı bir şekilde hayatlarımıza dahil olan disco dalgasına buyrun dercesine, unouzbeck sayesinde kıvırcık saçlarımı dalgalandırıyor, kendimizi bir anda disco kraliçesi olarak buluyorum. Bana da böylesi yakışır.

Ama sonrasında listemizin iki gediklisi Of Methodist ve SPONT ile daha dream pop, hafif karanlık ama daha sakin bir dünyaya yelken açıyoruz. Ve haftayı her telden çalarak kapatıyoruz. İyi haftalar!