B

u hafta Backyard Sounds‘da geçen hafta kapıldığımız melankoli rüzgarlarından sıyrılıyor, ve ısınmak için dansetmenin önemine değiniyoruz. Arada ufak tefek düşüşlerimiz oluyor ama çocuklar düşe kalka büyür, Backyard Sounds henüz iki yaşında bile değil, rica ediyorum mazur görün.

Bu haftayı CHVRCHES‘in ‘Leave A Teace’ şarkısına kalbini kaptırdığını söyleyen Goldroom‘un itirafı açıyor. Remixini düzdüğü bu methiye sayesinde Facebook’ta gördüğüm Goldroom‘un ellerine sağlık kendisi yine şahane bir iş çıkarmış.

Ardından girişte bahsettiğim hafif düşüşü crwn ve Jess Connely ile yapıyoruz, çok düşmüyoruz da hafifçe nefesleniyoruz ama tabi Jess Connely‘nin şahane sesi sizi nefessiz bırakırsa burada da suçu bana atmamanızı rica ediyorum. Bu ikisi beraber ‘How I Love’ adında bir EP yayınlamış, bu şarkı da bu EP içerisinde yer alıyor, ben bu EP’yi bir dinlemeye niyetliyim açıkçası.

Bu şarkıya daha önce Backyard Sounds‘da yer verdiğimin ben de son derece farkındayım ama bu nefis, bu harika remix’i nasıl gözden gelebilirim? Amerikalı yapımcı Skylar Spence şarkıyı mükemmelden daha da mükemmele sürüklemiş, o nedenle bunu gözardı edemezdim.

Oyuncu ve aynı zamanda pop prensesi olan Hailee Steinfeld‘in bu şarkısını pop prenseslerini asla gözden kaçırmayan bir dinleyici olduğum için biliyor ancak size yansıtmıyordum, ancak işin içine Fareoh girince işler boyut değiştirip saklanamaz bir hal aldı. Fareoh‘un elini sürdüğünü altına çevirdiğini önceki listelerimizden biliyoruz, bu şarkıda da durum çok farklı olmamış.

Djemba ve Maribelle, Crush Club Records‘dan yayınlanan bu single’ları gerçekten de ısınmak için dansetmek nedir size öğretecek. Dışarısı soğuk biliyorum ama bu listeyle size değil, çünkü zaten toplumun yargılayan gözlerine aldırmayıp dansedeceğinizden haliyle ısınacaksınız.

John Smith ve Devin Hardy‘den oluşan TastyTreat güçlerini MOONZz ile birleştiriyor ve şu ana kadar danslı manslı giden listemizin pembe bulutlarını daha da pofuduklaştırıyorlar.

Son şarkımızda güzeller güzeli İngiliz Alo Lee, hafifçe tempoyu düşürüyor, çünkü her güzel şeyin bir sonu var ve sizde etraftakilerin yargılayan bakışlarına aldırmadan olduğunuz yerde dansetmeyi bir kenara bırakmalısınız.

Haftaya yılın son Backyard Sounds‘u ile ufak bir best of listesi yapacağız, heyecanla beklemeyi unutmayın! Iyi haftalar.