B

ackyard Sounds bu hafta sizi derin bir melankoliye sürüklüyor. Hep yüzünüzü güldürecek, yazı, kumu, güneşi önünüze atacak halimiz yoktu ya! Birazcık da yağmurda araç camından bıkarak melankolik şeyler düşünmenizi istedim. Bu haftanın listesi oldukça düşük tempolu, çoğunlukla enstrümental ve atmosferik.

Kanadalı yapımcı Four Lore‘dan tutun da, Oceans‘a, SPONT‘a onlar birbirlerini tanıyorlar ama bize kim olduklarını söylemek gibi bir niyetleri hiç yok.

Listede daha önce yer alan Wisconsinli yapımcı pearl hakkında ne yazık ki hala herhangi bir şey bilmiyorum, tıpkı unforseen hakkında bilmediğim gibi.

Ama son iki grup hakkında neyse ki biraz bir şeyler biliyorum. İngiliz ikili Shelter Point‘e en eski Backyard Sounds‘larımızdan birinde ‘Fossil’ ile yer vermiştik, o zaman da beni çok etkileyen kırılganlık ile derinliği bir araya getiren şarkıları ile tam da bu haftaki konsepte uygun bir isim Shelter Point.

İlk albümlerini 11 Mart’ta Kitsuné Maison‘dan yayınlayacak olan Amerikalı ikili Beau bu haftaki son ismimiz. Yine aynı şekilde eski Backyard Sounds‘lardan birine zarafet kelimesini 4dakikalık bir şarkı ve klibi ile açıkladıkları ‘One Wing’ ile konuk olmuşlardı şimdi ise bu Backyard Sounds’da melankolimize melankoli katıyorlar.

Hepinize iyi melankoliler, hüzünler, eski ve karşılıksız aşklarınızı düşünüp dertlenmeler diliyorum.