Bu hafta hepsi yepyeni sayılamayacak olsa da gerçekten gözden kaçması muhtemel şarkıları topladım sizler için. Bu hafta albüm yayınlanma tarihleriyle dolu. Beach Day ve jj 19 Ağustos’ta yeni albümlerini yayınlıyorlar, Gorgon City 6 Ekim, Wampire ise 7 Ekim’de.. Haftanın favorileri ise benim için Gorgon City ve Wampire.

 

Gorgon City – Unmissable(ft. Zak Abel)

Unmissable aslında geçen hafta listeye eklemem gereken şarkılardan biriydi, ama işte unutkanlık. İngiliz ikili Gorgon City‘nin 6 Ekim’de yayınlanacak albümü Sirens‘in şarkılarından biri.

 


 

Beach Day – BFFs

Beyninizin müzikal rafında Cults ve Tennis gibi isimlerin yanında durması muhtemel Beach Day, ikinci albümleri Native Echoes’u 19 Ağustos’ta yayınlayacak. Bu albümün şarkılarından biri olan BFFs de size yaz ve plaj atmosferini bir şarkı süresinde yaşatacak.

 

Wampire – Wizard Staff

Wampire’ı çok seviyorum. Geçen yıl yayınlanan ilk albümleri Curiosity için de bir yazı yazmıştım ama bu şarkı dönüşlerinin muhteşem olacağını müjdeler gibi. Yeni albüm 7 Ekim’de yayınlanacakmış, ben heyecanla bekliyor olacağım.

 

Kamp! – Early Days

Polonyalı üçlü Kamp!’ten daha önce de bahsetmiştim. Üçlü 26 Ağustos’ta Baltimore adında üç şarkılık bir EP yayınlayacak, Early Days ise bu EP’den tadımlık olarak yayınlandı.

 

jj – All White Everything

jj’in Ne-Yo ile yaptıkları We Can’t Stop sayesinde yeri ayrıdır. All White Everything ise benzer tınlıyor ve daha da önemlisi 19 Ağustos’ta çıkacak yeni albüm V’yi müjdeliyor. Şarkıda hem Lesley Gore – It’s My Party’nin sample’ları var, hem de We Can’t Stop için kullandıkları bazı sözleri duymanız mümkün.

 

Tulpa – Paper Walls (Sebastian Carter Remix)

Fransız plak şirketi Cosmonostro‘nun The Planets, Episode 2: Saturn Throne toplama albümünde bulunan Paper Walls, albümün ismini haklı çıkarırcasına dinleyenlere dünya dışı bir deneyim sunuyor.

 

HUNTAR – Naked Noises (Andrea Remix)

Londralı HUNTAR, geçtiğimiz Şubat ayında yayınladığı Expectations‘tan sonra bu kez de Naked Noises ile karşımızda, Naked Noises karanlık ve yavaş ama tıpkı bir pop şarkısı gibi bağımlılık yapıyor. Eğer şimdiye kadar HUNTAR ile tanışmadıysanız, göz atmanızı öneriyorum. Tanıştıysanız da daha önce The Weeknd’in Often’ını remixleyen Andrea‘nın remixini ekliyorum listeye sizler için.