Y

ılın en heyecanlı ayında yeni bir Backyard Sounds‘dan merhabalar. Aralık ayı benim için müzikal açıdan çok önemli bir ay. Aralık ayı boyunca her yerden 2015 yılının müzik olayları ile ilgili listeler fırlıyor ve ben gözden kaçırdıklarımı yakalamak için bundan daha şahane bir fırsat göremiyorum. Evet gözden kaçanları yakalamak bizim işimiz ama bazen benim de gözümden kaçanlar oluyor.

23 yaşındaki Hollandalı yapımcı/dj Jarreau Vandal bu haftanın gülümseten listesini açan kişi, bu aralar melankolik listeler yerine daha hareketli listeler tercih ediyorum, demek bünyem bunları arıyor. ‘Nobody Else’te genç yapımcı güçlerini Brasstracks ve Niya Wells ile birleştirip size bu buz gibi havalarda yakıt oluyor.

Ardından Sydney’li ikizler Cosmo’s Midnight tekrar listemizde konuk. Şarkıdaki Japonca kısımlar bonus oluyor onlara ama çok tatlı bir havası var şarkının, asıl ondan buradalar, yanlış olmasın.

Listeyi isteyerek cosx grafiği gibi tasarlamadım ama yükselip ardından hafifçe düşerek kendine tatlı bir denge kurduğu da ortada. Cosmo’s Midnight ile hafifçe yavaşladığımızı Michael Calfan ile hemen hareketlendiriyoruz. 15 yaşından beri müzik yapan Fransız dj ve yapımcı, kendisi için terapi gibi gördüğü müziğinde pop, soul ve funk gibi bir çok müzik türünden ilham aldığını söylüyor.

Uzun zamandır duyduğum en şahane şeylerden biri olan The Japanese House, İngiliz Amber Bain‘in şahane müzik projesi. Kendisi listeye tatlı bir melankoli ve hafif bir karanlık katmakla sorumlu, dahasına girmiyorum, çünkü kendisinin tek başına bir yazısı olmalı bence.

High Highs‘dan bilebileceğiniz Oli Chang‘in solo projesi ANIMAL FEELINGS çeşitli kaynaklardan ilham alarak oluşan bir elektronik dans müzik projesi. High Highs‘dan oldukça farklı olan bu projenin tek amacı sizi dansettirmek. Tebrikler Oli Chang, sonuç başarı.

Çocuk dahileri nasıl da sevdiğimi biliyorsunuz, işte tam bu noktada bahsedeceğimiz çok sevgili demo taped 17 yaşında. Yaşıtları sivilce sıkıp, kız arkadaşlarıyla sinemaya giderken o dünyaca ünlü bir yıldız olma yoluna çıkmış bile, kendisini 3 evetle uğurluyor ve tekrar listede görüşmek üzere diyorum.

İşte bu hafta uyanmak için replayde dinleyeceğim şarkı. Yeterince şanslılarsa (ya da şanssızlarsa) komşularım bu şarkıdaki canlı performansıma bile tanıklık edebilir, ne mutlu onlara! The Saturdays‘den tanımadığım ama yeni tanıştığım Vanessa White bu şarkıda güçlerini Polonyalı yapımcı Chloe Martini ile birleştirmiş. Bu iki ismi de takibime alıyorum ve herkese az üşüyecekleri mutlu bir hafta diliyorum! Bu size yetmediyse bu hafta BBC Sound of 2016‘nın ilk beşli incelemesi gelecek diyerek kendi reklamımı da yapıyor ve kaçıyorum.