Tahmin edeceğiniz üzere Backyard Sounds haftayı nasıl açacağını iyi biliyor. Bu hafta benim için enerji gerektirecek bir hafta olacağından enerji verecek şarkılara odaklanıyoruz. Arada ufak bir dikkat sapması oluyor ama hemen toparlayıp zirvede bırakacağız her hafta olduğu gibi.

Bu haftayı çok sevdiğim, sevdiğimi söylemekten asla bıkmadığım Basecamp açıyor, çünkü demiştim size haftayı nasıl açacağımızı biliyorum.

Ardından gelen KYKO, gerçek adıyla Scott Verill sizlere iyi hissettiren bir şarkının tarifini verircesine bir çalışma hazırlamış. “Hideaway“i gözünüz kapalı dinlerseniz kendinizi güneşli bir yerde hissedeceğinizin garantisini veriyorum.

Ardından modumuzda kısa bir düşüş oluyor, Singapur’dan Of Methodist ve tabii el ele verdiği listemizin gediklisi rare ile. Ama hemen toparlıyoruz ve Dua Lipa ile benim hedeflediğim o yüksek enerjili, hareketli, pop listeye dönüyoruz. Dua Lipa bu hafta listede benim için en yeni isim ama kendisiyle ilgili bilgi toplama çabam büyük bir başarıyla sonuçlanmıyor.

Sizi Penn Badgley’nin grubu ile tanıştırayım: MOTHXR. Kendisini Gossip Girl’den biliyorsunuz, hani durumu olmayan ailesinin Brooklyn’deki mükemmel loftunda yaşıyordu. Eğer grubu dinleyip beğenip sonra Penn Badgley’nin olduğunu farketmesem bir önyargıyla başlayabilirdim, ama artık çok geç çünkü iyiler. Peki kim bu grubun diğer üyeleri, Jimmy Giannopoulos, Simon Oscroft, ve Darren Will. Kendilerine kötü haberim olasılıkla hep Penn Badgley’nin gölgesinde kalacaklar, ama müzik iyi.

Louis Vivet‘den çok bahsettik, hani şu ismini ilk kişilik bölünmesi hastasından alan ikili, ben genel olarak yaptıkları işleri beğeniyorum bu nedenle siz de isimlerini sık sık listede görüyorsunuz.

Listedeki son isim Melbourne Avusturalya’dan Cleopold. Şarkı sözü yazarı ve müzisyen olan Cleopold, Miami Horror‘a ‘Love Like Mine‘ şarkısında vokalleri ile eşlik etmiş, Cassian’la çalışmış ve ilk EP’si Chet Faker‘ın plak şirketi Detail Co.’dan yayınlanıyormuş. Miami Horror bilgisi ile beni çoktan tavlamış olan Cleopold yazın da Miami Horror’a turlarında eşlik edecekmiş. Bu şarkıyı da çok sevmiş olduğum için Cleopold’u her yerden takip etmeye başlıyorum.

Bu hafta listeyi yaparken size (ve bana tabi) yeni haftada enerji versin haftayı bomba gibi geçirin istedim, umarım işe yaracayacak, herkese iyi haftalar.