Backyard Sounds bu hafta karışık kafaları daha da karıştırmayıp, bozuk moralleri daha da bozmuyor. Üstünüze çok gelmeden tatlı tatlı pop bir listeyle yüzünüze bir gülümseme kondurmak istiyor. Listemiz yavaş başlıyor, ama hafif hafif hızlanıp sizi gülümserken bırakıyor.

NAO listeyi açan isim. Londralı şarkıcının “Bad Blood”ı bir haftadır dinleme listemde. Daha önce yayınladığı “So Good” isimli single ile Hype Machine‘de 1 numaraya ulaşan NAO, Zane Lowe‘ın Next Hype programında şarkısına yer verilmesi sonrası Chet Faker, Little Dragon ve Disclosure gibi isimlerin beğenisini kazanmış. Kendi plak şirketi Little Tokyo Recordings‘den ilk EP’si “So Good”u yayınlayan NAO, turları sırasında da Little Dragon ile sahne almış. Yani anlayacağınız yine çok güzel CV’si olan bir sanatçı gözden kaçmış, hemen bu hatayı düzeltelim.

Ardından benim favori gruplarımdan Wet geliyor. Wet konusundaki hislerim çok açık, benim için bir şarkı 2015’e damgasını vurduysa o büyük olasılık ‘No Lie‘. Ve sonra Wet gidiyor, Adele‘in çıkış şarkısı ‘Chasing Pavements‘ı cover’lıyor. Buna listede yer vermemem düşünülemezdi bile.

Weezer bilinmeyen bir grup falan değil aslında, ama bizim tek görevimiz de bilinmeyen grupları bulmak değil, bazen sizi içine düştüğünüz buhrandan da kurtarmak istiyoruz. Weezer da aynı şeyi istiyor.

Bobby Caldwell ve yapımcı Jack Splash‘in projesi Cool Uncle‘dan haberdar olalım. Bobby Caldwell kim bilmiyorsanız da en azından isminin tanıdık geldiğini biliyorum, kendisi 1978 yılında yayınladığı ‘What You Won’t Do For Love’ isimli şarkısıyla tanınan şarkıcı/söz yazarı ve müzisyen. İkilinin projesi Cool Uncle’ın çıkış şarkısı ‘Break Away‘de onlara Jessie Ware eşlik ediyor ve bu projenin ‘Cool Uncle’ isimli albümünde onlara bir çok yetenekli isim eşlik edecek. Albüm 13 Kasım‘da çıkıyor.

John Smith ve Devin Hardy‘den oluşan Tasty Treat bu haftaki listede yer alan en R&B’vari şarkı. Normalde bu sefer tam bir pop listesi yapmaya karar vermiştim ama bazen ben karar vermiyorum, kulaklarım veriyor.
Cory Enemy ise California’dan bir elektronik dans müzik yapımcısı. Listenin giderek artan eğlencelilik çizgisine cuk oturan Cory Enemy’e tatava yapmayıp bir like basıyorum ve kendisini takibe başlıyorum.

Şimdi gelelim Carly Rae Jepsen konusuna. Eskiden çok önyargılı baktığım pop prenseslerine karşı ilerleyen yaşımla beraber oldukça ılımlı bir duruş edindiğim ortada. Artık Taylor Swift sevgimi guilty pleasure olarak görmüyor, Selena Gomez’in güzel bir şarkı yapabileceği ihtimalinin olduğunu gayet iyi biliyorum. Bütün bu hislerle beraber Carly Rae Jepsen’ın da ikinci albümü ‘Emotion‘ı dinledim. Ve sevdim. İçinde çok sevdiğim, tekrar tekrar dinlediğim en az 3-4 şarkı olan albüm benim için “son derece dinlenebilir” seviyesinde yer alıyor. ‘I Really Like You‘ en beğendiklerim arasında değil ama yine sevdiğim bir isim olan Giraffage büyüsünü konuşturmuş. O nedenle sizin de seveceğinizi düşünüyorum.

Bizden bu haftalık da bu kadar diyorum, haftaya tekrar görüşmek dileğiyle.