Backyard Sounds‘la yeni bir hafta başlıyor. Yağmurun çamurun, gri bir havanın gırla gidecekmiş gibi göründüğü bu yeni haftada en azından liste size biraz güneş ışığı olsun istiyoruz.

Bu haftayı tam da bu düşünceyle müzik yaptığını düşündüğüm French Horn Rebellion açıyor. Robert ve David Perlick-Molinari kardeşlerin amaçları sizi gülümsetip mutlu etmek, ha bir de Facebook sayfalarına göre photoshoplanmaması gereken yerlere fransız kornosu (french horn) fotoğrafları photoshoplamak. Sonuçta herkesin amacı kendine.

Sonrasında karşımıza sık sık listeye uğramayı adet edinen, benim kafayı fazlasıyla taktığım Zhu çıkıyor. 2-3 hafta önce AlunaGeorge ile yaptıkları ‘Automatic’ten sonra bu kez de Gallant ile yaptığı ‘Testarossa Music’ listede. Neden mi? Sanırım şarkıyı dinlemeden yazıyı okuyorsunuz.

Bu enerjik girişin ardından modumuz hafifçe düşüyor, ‘distance’ Milwaukee, Wisconsin’li yapımcı pearl‘ün Backyard Sounds‘la ilk tanışması. Bana birini andırıyor ama belki Girls, emin olamadım.

Yapımcı Stolensnares‘in ismini ilk kez duyuyorum ama hem NUDE hem de jj listeye yabancı isimler değiller. ‘Cut the Rope’ gerçekten güzel, listede olduğu için seviniyorum.

Deutsch Duke ile beraber düştüğümüz hafif melankolik bataktan kendimizi çıkarıyor ve eski enerjimize doğru bir adım atıyoruz. Yakında ilk solo EP’sini yayınlayacak olan Deutsch Duke daha önce Flight Facilities albümünde yer almış ve iki orjinal şarkı daha yayınlamış. Kendisine bir göz atılmalı sanırım.

Rare ile yaptığı ‘Illusions’ isimli şarkısı ile listeye ilk adımını atan Spont, izleme listesindeki yerini alıyor ve yerini listenin yine gedikli isimlerinden biri haline gelen Autograph‘a bırakıyor. Autograph ve Janelle Kroll kendilerinden bekleyeceğimiz bir şarkı ile listeyi tadında bırakıyor ve umuyoruz siz gelecek hafta için daha fazlasını isterken veda ediyorlar.