Backyard Sounds‘da bu hafta Kanlı Dolunay var! Doğa olaylarına büyük bir ilgi ve sevgiyle eğilen bir yazı dizisi olarak bilindiğimizden değil ama bu Kanlı Dolunay benim için biraz özel, çünkü tam da doğumgünüme doğuyor. O yüzden sizlere de doğumgünüme özel Kanlı Dolunay listesinin tadını çıkarmak düşüyor.

Konsepte uygun şekilde Lunar Vision‘dan “Breathe” ile haftayı açıyoruz, aslında bu hafta şöyle ağızlara layık bir Witch House listesi yapacaktım, Kanlı Dolunay haftasına cuk oturacaktı, ama sonra yepisyeni şarkıları görünce onu da ayrıca yapayım diye düşündüm.

Where Do I Go“, Lunar Vision ekolünden çıkmadan cool duruşuyla kalpleri fethediyor. Oysa bu haftanın en iyilerinden olan Hugh, “Learn to Fall” ile daha romantik, daha duygusal.

Backyard Sounds’un gedikli isimlerinden KRSCHN yine kendi tarzına uygun bir şaheser ile listemizde arz-ı endam ediyor.

Biraz benim genel tarzıma ters de olsa Rejjie Snow, BBC Sound of 2015 isimlerinden Rae Morris ile güçlerini birleştirdiği “Blakkst Skn” ile dikkatimi çekti ve listeye sızdı, kendisine tebriklerimi sunuyorum.

Ardından Kanye West‘in yaptığı en iyi, en akla dolanan şarkıyı şarkıyı coverlamaya karar veren Portugal.The Man‘e gelelim. Portugal.The Man tahminen protesto amaçla tava tencere çalsa da listede olurdu, ama bu coverı hem şarkı hem de Portugal.The Man hatrına tabiki listeye eklemeliydim.

Listeyi bu hafta Charles Murdoch ile kapatıyoruz, bu şarkıda güçlerini birleştirdiği isimlerden Wafia‘nın harika bir “Let Me Love You” coverına yer vermiştim kim bilir kaç liste önce, listeye girme referansları da Wafia zaten, ama ne Wafia pişman ne ben, inanın siz de olmayacaksınız! O zaman bu haftalık da tüm dinleyicilerimi gözlerinden öpüyor, ve 20’li yaşlarımın ikinci yarısına doğru yola çıkıyorum, Kanlı Ay’a dikkat edin gerginlik yapacakmış, iyi haftalar!