Herkese geç de olsa merhabalar! Bayram tatili sayesinde yazdan kalan son demlerde fink atarken size en iyi gelecek şey bir Backyard Sounds listesi. Ben de bunu bildiğimden sizlere bayram gibi, yaz gibi bir liste hazırladım. Hazırsanız buyrun.

Yazın bitişi gibi acı-tatlı olması gerektiğini düşündüğüm bu listeyi GEMS açıyor, Soak ile romantik komedi gibi girşi yapan ikiliden meşaleyi bir anda tempoyu yükselten Goldroom devralıyor, hem de sadece Goldroom değil! Le Youth remix’li Goldroom. İşte ben buna bayram derim.

Autograph yeni bir isim, ama adeta Goldroom’a kafa tutuyor, “benim neyim eksik” diyor. Siz ise bu sırada güneşe bakarak gülümsüyor, deniz kenarında güneşleniyor ya da kendinize kocaman bir kahvaltı hazırlıyor olabilirsiniz mesela.

Asya ve Chloe Saavedra kızkardeşler (belki onları Smoosh olarak tanıyor olabilirmişsiniz, ben tanımıyorum) yeni bir proje yapmaya karar vermişler ve adını da Chaos Chaos koymuşlar, kendilerini Smoosh dönemlerinden tanımıyorum ama şimdi karşıma çıkmışlarken tanışmamak için herhangi bir sebep göremiyorum.

Buradan itibaren listemiz o ilk anlardaki masum hareketliliğini daha cool bir tavra bırakıyor, sanki akşamüstü güneşinde takılmak gibi düşünebilirsiniz bunu daha çok. Avusturalya’nın Brisbane şehrinden Young Franco akşamüstünüzün güneşi olmaya hazır.

Ardından süpriz süpriz mi bir ikili(teknik olarak üç ama) güçlerini birleştirip ufak bir heyecan fırtınasına sebep veriyorlar: Zhu ve AlunaGeorge! Aluna’nın yorumlarını da dinleyebildiğiniz bu şarkıyı da benden size bayram harçlığı sayabilirsiniz bence.

Son olarak The Code listeyi karizmasından bir şey kaybettirmeden kapatıyor, tabi sizin listeyi baştan dinlemenize hiçbir engel yok, herkese iyi bayramlar, iyi tatiller ve gerçekten sonbahar havasına girmeden iyi delirmeceler!