Bu hafta Backyard Sounds‘da Avustralya çıkarması var! Taşı toprağı yetenek kokan, kanguruların ülkesi Avusturalyalı sanatçıların her karşıma çıktıklarında paylaşmayı adet haline getirdiğimi biliyorsunuz. Bu hafta ise istemsiz bir şekilde kendileri listede çoğunluk oluşturuyor. Hepinize şimdiden afiyet olsun.

Haftayı İngiliz Jamie Woon açıyor, ama ne açmak. Kendisi dönüşüm muhteşem olacak dercesine ‘Sharpness’ ile bomba gibi dönüyor, ben de size bir güzellik yapıp kendisinin harika bir canlı Sharpness performansının linkini tam buracığa koyuveriyorum, bugün de sizi küçük süprizlerle şaşırtıyorum, haftaya tatlı bir başlangıç yapmanızı sağlıyorum, kıps.

Ardından en son BBC Sound of 2015 yazımda bahsettiğim Lapsley ‘Burn’ ile listemizde, sonrasında ise yepyeni bir isim Joni Payne, bu haftanın listesine çok yakıştığı gibi izleme listemdeki yerini de aldı.

İlk kez konuk ettiğimiz Owen Rabbit‘e hoşgeldin diyoruz. Melbourne’de yaşayan yapımcı, ses çıkarabildiği her şeyden faydalanarak süprizlerle dolu şarkılar yapıyormuş, kendisini enine boyuna inceleyerek bu işin aslı astarı var mıdır öğreneceğim, içiniz rahat olsun.

Tyler Touché ise bizlere Brisbane’den katılıyor. Ah Avusturalya, bu kadar insan neden böyle iyi müzik yapıyor. Bana biraz zamanının Magician‘ını hatırlatan bu yetenekli genç (19 yaşındaymış kendisi) sizlere kendinizi nerede olursanız olun diskoda hissetme garantisi sunuyor, tabi sevgili Robotaki‘nin de etkisi inkar edilemez.

Sydney’li ikizler Cosmo ve Patrick yani Cosmo’s Midnight yetenekli oldukları kadar sevimliler de. Dinlemekte olduğunuz ‘Walk with Me’, geçtiğimiz ay içinde blogların oldukça ilgisini çekmiş, sebebini anlamak da zor değil.

Haftayı benim oldukça aşina olduğum bir isim Giraffage kapatıyor, ama tabi ki tek başına değil, güçlerini Viceroy ile birleştiriyor ve ortaya tadından yenmeyen bir iş çıkarıyorlar. Bu haftaki listemi fazla övdüğümü hisseder gibiyim ama çok güzel oldu, yazmayı bitirince tutamayıp listemi beğeneceğim sanırım. Açıkçası sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum, çünkü güzel oldu yani. Herkese iyi haftalar!