Backyard Sounds hepinize güzel bir eylül ayı dileyerek başlıyor yeni haftaya. Her ne kadar henüz yazlıklarımızı kaldırmasak da, yazı resmi olarak bu hafta bitiriyoruz.

Bu haftaya daha önce listemizde yer alan Louis Vivet‘in remix’lediği Gallant şarkısı ‘Weight in Gold’ ile başlıyoruz. Ardından PYRMDPLAZA, ‘Drowning’ ile huzurlu bir sakinlik veriyor listeye.

Ve yavaşça hızlanmaya başlıyoruz, ‘Off World Lover’ dışı çikolata kaplı içi karamelli listemizin ipuçlarını vermeye başlıyor. Jamie Jones, Lee Foss, Luca Cazal ve Ali Love‘dan oluşan Hot Natured belki de bir süredir aradığım şeydir, ilk albümleri ‘Different Sides of the Sun’ı 2013’te yayınlayan ama benim şimdiye kadar bir haber olduğum dörtlüye bir şans vermek üzere isimlerini not alıyorum ve geliyoruz bu aralar listede sık gördüğümüz RAC ile Chelsea Lankes vokalli ‘Can’t Forget You’ya. Biri pop mu dedi? Cevap evet.

Ardından kendinizi Zak Abel‘e bayılırken bulacaksınız, bu sefer de birilerinin harika vokaller dediğini duyar gibiyim, cevap yine evet! Peki Zak Abel ismini daha önce nerede duymuştunuz? Hadi yine ben söyleyeyim, Gorgon City‘nin ‘Unmissable’ isimli şaheserinde.

Sonra benim her zamanki favorilerimden birine geliyoruz. Ne kadar uzaklaşsak da hep ona dönüyoruz, çünkü tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır. Her ne kadar bu söz tilki için biraz acımasızca olsa da HUNTAR için çok doğru. Ne kadar dinlesek de doyamadığımız HUNTAR daha önceki hafif karanlık şarkılarının aksine bu kez oldukça eğlenceli bir şarkı ile listede.

Haftayı ise listeye dahil etmezsem çatlayacağım, gördüğüm an bana başka bir ihtimal bırakmayan Keep Shelly in Athens ile kapıyoruz, Yunanistan’dan gelen ikili her zamanki sanatçı skalamızdan biraz daha popüler bir ikili, ama Backyard Sounds‘ta gözden kaçmaması gerekenleri topluyoruz ve Keep Shelly in Athens’ı da gözden kaçırmaya hiç mi hiç niyetimiz yok!

Bu haftalık da bizden bu kadar diyip tadında bırakalım o zaman, herkese mutlu pazartesiler ve iyi haftalar!