Bu hafta Backyard Sounds uzun zamandır yapmadığı bir şeyi yapıp kendine bir konsept seçiyor. Hem uzun zamandır yaşadığımız ilk yağmurlu haftasonunun, hem de yazın yavaşça sonunun gelmesiyle, sonbaharın sadeliği, sakinliği ve dinginliği bu haftanın konseptinde mühim bir rol oynuyor.

Bu hafta konsepti belirleyen, yine geç bir keşif, Howling‘in ‘Signs’ı.

Basecamp‘in yeni EP’si ‘Greater Than’den ‘Watch My Back’ ile başlayan liste, Signs ile derinleşiyor, ve biz de derin bir nefes alıp gözlerimizi kapatıyoruz. Hundreds‘ın ‘Guide to an Escape’i, ‘Signs’ı takip ediyor.

‘Swimmer’la hafifçe üzerimizden ağırlığımızı atmaya başlıyoruz ama liste ilk andan itibaren kırılganlığını koruyor bu hafta. Anuka’nın vokallerini yaptığı ‘Vultures’, benim en sevdiğim malzemeyi listeye katıyor: harika bir kadın vokal. Bu haftanın listesi baştan aşağı yeni sanatçılardan oluşuyor. Basecamp hariç tabi, o listenin tecrübeli isimlerinden. Ama kalanlar bu zamana kadar neden keşfetmemişim diyeceğiniz isimler.

WITHOUT ve Wingtip, birlikte tatlı bir gülücükle listeyi noktalıyor. Howling‘in başlattığı kırılgan ve Daughter‘vari melankoliden sizleri sıyırıp, hala yaz olduğunu, pastel renkleri, tüm o yazla ilgili şeylerin tadını çıkarmanızı hatırlatıp sizi gülümserken bırakıyorlar.

Bu haftanın listesi ilginç şeylerden, kişilerden ve durumlardan alınan ilhamların bir sonucu olarak ortaya çıktı, umarım severek dinlersiniz.