BBC Live Lounge‘a güzelleme yapacağımız yeni bir Backyard Sounds‘a hoşgeldiniz! BBC Live Lounge seviyoruz, bu yüzden arada sırada kendimizi tutamayıp iyinin de iyisini seçip sizlere altın tepside sunuveriyoruz. Siz de buna bayılıyorsunuz, nereden mi biliyorum? Bir önceki BBC Live Lounge seçmesinden sonra sizlerden harika geri dönüşler almıştım. Tamam almamıştım kabul ediyorum, ama alsam sevinirdim.

Bu seçme bir öncekinden de güzel oldu, bunu demek tabii ki bize düşüyor çünkü her zaman dediğim gibi Backyard Sounds haklının yanında, haklı kendisi olursa yapacak bir şey yok. Listeyi Years&Years açıyor, hem de The Weeknd‘in 50 Shades of Grey‘de yer alan şarkısı ‘Earned It’ ile. Years&Years sevgim bu BBC Sound of 2015 ile başlayıp bir çığ gibi büyümüştü hatırlarsanız, büyümeye de devam ediyor. Liste bu sevginin affına sığınarak Wolf Alice‘in Years&Years – ‘Desire’ cover’ını da üstüne ekliyor. Ama burada Wolf Alice‘in ne kadar mükemmel olduğunu gözden çıkarmamalısınız, yaptıkları her şarkı ile Backyard Sounds‘ta haklı yerlerini bulan Wolf Alice‘in ‘Desire’ cover’ı da hayal kırıklığı yaratmıyor. Duke Dumont ve Mark Ronson mı? Cevap evet. Mark Ronson, Duke Dumont cover’lıyor, bizlere de sonucu mutluluk gözyaşlarıyla izlemek kalıyor.

Bu ara radyoyu açınca eğer ‘Lean On’ çalmıyorsa genellikle Kygo‘nun ‘Firestone’u çalıyor. Bu kadar kulakta yer yapan bir şarkıyı coverlama işini ise ancak gerçek bir uzman başarabilir, coverlardan oluşan şahane bir albüm yapmış olan bir uzman. Birdy gibi. Daha önce Birdy dinlemediyseniz diyerek not düşüyorum, Birdy‘nin kendi ismiyle yayınladığı ilk albümü tamamen cover’lardan oluşuyordu ve şahaneydi.

Lucy Rose‘un adını daha önce hiç duymamıştım, itiraf ediyorum ve açıkçası çok sevgili Taylor‘cığımın ‘Bad Blood’ cover’ına da şüpheyle yaklaştım ama Lucy Rose sırf sesinin rengi ile bile kalbimi çalmayı başardı. Cover olarak baktığınızda çok yeni bir şey vaadetmese de bu cover sırf Lucy Rose‘un sesi için bile dinlenmeli.

Ella Eyre‘in cover’ları çok güzel oluyor, hatırlayalım Basement Jaxx‘Good Luck’ cover’ı, açıkçası Sia‘yı sevmeme rağmen gına getirdiği bu günlerde bu şarkının listede olma sebebi Ella Eyre‘in inkar edilemez sesi ve cover’lama becerisi.

Tove Lo‘yu çok seviyorum, listemizde yeri hep hazır, ve bu da gayet başarılı bir cover.

Bonus: Slaves ‘in Skepta cover’ı. Çünkü Skepta ile deneyimim ‘Rolex Sweep’in Vandalism Remix‘inin ötesine gitmiyor itiraf etmem gerekirse, ama Slaves‘in bu cover’ı oldukça eğlenceli ve listeye girmek de fazlasıyla hakkı.

Fazlasıyla içime sinen bu haftanın listesi ile sizlere bu ara sık tekrarlanan bir günlük gecikmelerim için de kendimi affettirdiğimi düşünüyorum, iyi haftalar!