Rave Mag bu haftaki Backyard Sounds listesinde uyum olduğunu düşünen 3 kişiyi ziyafete götürüyor! Şaka şaka bir yere götürdüğümüz yok ama bu haftaki listenin öne çıkan öğesi kesinlikle şarkılar arasındaki uyum değil. Şarkılar adeta yollarını kaybedip de kendilerini burada bulmuş gibiler, ama bu demek değil ki birbirlerinden şahane değiller!

Bu hafta listeyi dinlemekten eskittiğim Wet şarkısı ‘No Lie’ın Noah Breakfast Remix‘i açıyor. Ardındansa yeni çılgınlığım Aquilo var, bu haftanın listesi benim için utançtan yüz kızartan cinsten aslında, çünkü içinde benim yeni keşfettiğim ama aslında çok da yeni olmayan şarkılar var, ama Backyard Sounds‘ta şeffaflık var, kendimizi kabul edip hatanın neresinden dönsek kar etme hevesi var. Aquilo İngiliz bir ikili ve şarkı gerçekten güzel, videoyu da izleyebilirsiniz ama fikir biraz klişe uyarmadan geçemeyeceğim.

Alpines‘ın ‘Zero’su orjinal haliyle benim bu aralar en çok dinlediğim şarkılardan biri ama İngiliz Owen Westlake‘in remix’i şarkıyı değiştirmiş ve kırılganlaştırmış ama aynı zamanda onu çok daha elektronik bir hale getirmiş. Hangisi daha güzel derseniz bence orijinali ama bu versiyon da göz ardı edilmemeli.

New York’lu 22 yaşındaki DJ Fareoh bu haftaki genç dehalar köşemizin konuğu oluyor. Yaşıtları içer eğlenirken kendisi Kaskade, Hardwell ve Tiesto gibi elektronik müziğin bilinen isimlerinin desteğini ve beğenisini kazanan Fareoh izleme listemize giriveriyor.

‘Entity’ albümündeki ‘Strange Entity’ ile listemize giren Belçikalı Oscar and the Wolf da geç olsun güç olmasın kadrosundan listemize katılanlardan. Kendisi bu haftaki uyumsuzluk ateşini besliyor ve dinledikçe bana ister istemez iki ismi hatırlatıyor: Jay Jay Johanson ve Blonde Redhead.

Gelelim ‘Silvia’ya. Louis Vivet ismi size tanıdık gelmiyor olsa da (ki ayıp oluyor kendileri daha önce listeye konuk oldu) ‘Silvia’ size tanıdık geliyor olmalı. Çok sevdiğim Miike Snow‘un ‘Silvia’sına çok çok güzel bir versiyon yaratan ikili, bu haftaki listenin en iyi işlerinden biri.

Silvia’nın bu yeni hafif karanlık ve havalı versiyonunun hafifçe kararttığı liste daha önce yer verdiğimiz yerli yetenek Wodashin’in I Believe’e yaptığı remix ile kararıyor ve kapanıyor.

Herkese biraz geç de olsa iyi haftalar ve dinlemeler!