Haftalar haftalar süren gezentiliğin ve bunun sonucu olan yorgunluktan doğan bel ağrılarımın ardından, bu hafta Backyard Sounds dönüyor. Hem de ne dönmek! Yıllar yıllar önce Ferda Anıl Yarkın’ın da dediği gibi, gidişi sönük oldu ama dönüşü muhteşem! Neyse yine kendimi bir güzel övdüğüme göre listeye geçebiliriz.

Bu hafta listede, RAC, Duke Dumont gibi electronik pop dedik mi akla gelenler, listemizin en sevdiklerinden HUNTAR, daha önce yer verdiğimiz Nao ve Oh Wonder gibi isimler var.

RAC ve Duke Dumont listeyi son derece hareketli bir şekilde açıp sizi gülümsetiyor. Ardından HUNTAR bir kez daha bizlere ne kadar mükemmel olduğunu hatırlatmayı görev biliyor. HUNTAR için daha önce yaptığım güzellemelere bir yenisini katmak istemiyorum, kendimi naza çekiyorum, sonuçta kız evi naz evi.

HUNTAR‘dan sonra sahneyi listemiz için yepyeni iki isim devralıyor: Lolo Bx ve RAEKO.

Kendilerinden önceki HUNTAR‘ın açtığı yolda ilerleyen ikiliden ilki Lolo Bx yani Brett Foran, Avusturalyalı bir yapımcı, vokallerde ise Londralı şarkıcı ve söz yazarı Lucy Mason var. Sırf Avusturalyalı olması bile takip etmem için yeterli sebebi oluşturan Lolo Bx için “follow” tuşuna basıyorum.

Amerikalı yapımcı Jason Suwito‘nun alt benliği RAEKO, vokallerini Mating Ritual‘ın yaptığı ‘Everybody Knows’ ile tatlı bir pop şarkısının tanımını yapan kim bilir kaç milyonuncu kişi oluyor. Ama bu şarkıyı sıkıcı yapıyor mu? Tabi ki hayır! Earmilk‘in Sir Sly (kendilerine Backyard Sounds‘da yer vermiştik) sevenlere tavsiye ettiği RAEKO, listedeki yerini fazlasıyla hakediyor.

Ardından ilk geçtiğimiz haftalarda ilk single’ına yer verdiğimiz, yerini kalıcı yapmayı kendine görev bilen Nao ve benim bu aralar Wet ile birlikte en çok dinlediğim isimlerden olan Oh Wonder, muhteşem dönüşümüzü katmerliyor.

Eh size de muhteşemlikler katmerinin keyfini çıkarmak düşüyor. Herkese iyi dinlemeler, mutlu haftalar!