Bu hafta Backyard Sounds, nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü kendini Misfits‘in bir bölümü sanıyor. Bu listeyle salı sabahı en az Nathan kadar badass hissedebilirsiniz, Nathan kim bilmiyorsanız sizi “cık cık cık” sesleri eşliğinde Misfits seyretmeye yolluyorum.

Bu hafta listeyi Wodashin açıyor, kendisi Ankara çıkışlı(en azından ben Soundcloud sayfasının yalancısıyım). Bu şarkı gerçekten de Misfits devam ediyor olsa rahatlıkla bir bölümde yer alabilirdi.

Ardından listemizde daha önce yer almış olan New Yorklu Celestial, Trax Wodashin‘in kuyuya attığı taşı çıkartmıyor, bir taş da o atıyor. Sonra da gidip vokallerini Katy B‘nin yaptığı şarkıları ‘Save Me’ ile Kanadalı Keys and Krates‘e el veriyor. Katy B’yi özlemişim bunu kabul etmeliyim, zamanında ‘On A Mission’ ile çok dansettim.

Siz işler daha da iyi olamaz derken, biz haliyle “elbette olabilir” diyoruz ve sahneye Magician geliyor, hem de gümbür gümbür, çünkü ‘Together’ çok çok iyi. Benim çok sevdiğim ve geçenlerde onlar şarkı yaptıkça benim listeye koyacağımı söylediğim Nero’nun yeni şarkısı‘Two Minds’ ile sözümü tutuyorum. Boşa demiyorum bu hafta çok Misfits diye, çünkü aklımıza o GTA’lı bölümdeki Nero‘Innocence’ geliyor.

Çok sevdiğim Fransızlar ikili Jupiter ile hafifçe bir kırılma yaşıyoruz, tarzımız biraz değişiyor ama havamız hiç eksilmiyor. ‘Chocolate’Jupiter‘in ikinci albümü ‘Bandana Republic’den, hala ilk albümden şarkılarının remix’lerine yer verdiğimiz Jupiter‘in son albümü çıkalı oluyor ama bu listeye çok yakışmamış mı, cevap tabii ki evet.

Listeyi öyle bir şarkıyla kapatıyoruz ki, SNAKEHIPS mi desem, Flight Facilities mi, şarkının ismiyle bu birliktelik oldukça uyumlu, mutluluktan kalp krizi geçirmeye yaklaştığınızı hisseder gibiyim. En azından ben çok yaklaştım.

Herkese iyi haftalar!