Benden duymuş olmayın ama liste bu hafta yine bir harika, kışın kötü olduğundan değil ama yaz Backyard Sounds‘a yarıyor, listenin enerjisi artıyor. Bu hafta da listemiz kızgın kumlardan soğuk sulara atlayanlara ve  serin yaz akşamlarında üstüne ince bir hırka almaya ihtiyaç duyanlara destek olmayı kendine görev biliyor.

Bu haftayı Herzeloyde açıyor, kendisi listemizin yabancısı değil ve listenin yüksek enerjisine uygun bir açılış yapmak için de oldukça yerinde bir seçenek, ama bu güzel açılışın üstüne çıtayı yükseltmemek bizim yapabileceğimiz bir şey de değil, bunu bizim kadar iyi bilen KR$CHN da ‘If You Leave Me Now’ ile seviyeyi oldukça yükseltiyor. Krystian Szymula listedeki yerini her seferinde biraz daha sağlamlaştırıyor ve bu kez de gözüme girmeyi başarıyor.

Sırada listemizin en sevdiği şey var: Mükemmel bir ortaklık! Benim listeye başladığımdan beri övmeye doyamadığım, her işleriyle başımın tacı olan muhteşem ikili Blonde ve BBC Sound of 2015 yazısında da bahsettiğim, geçtiğimiz sene radyoda sık duyulan harika sesli adam Kwabs. İkisi güçlerini birleştirince takdir edersiniz ki sonuç kötü değil. Ama hayır, topluluk içinde dansetmenizin sorumlusu yine de ben değilim.

Luca‘yı açıkçası ben tanımıyorum, listemize güçlü referansı Tei Shi ile girdi ama referansının hakkını verdi diyebilirim, ‘Best On’ hızla temposu yükselen listede minik bir mola, yazın sıcağında sığındığınız klimalı mağaza gibi.

Bir sonraki eser, ‘bu şarkı kalbimin tek sahibine diyenlere, Game of Thrones rüzgarını vakitlice izleyip spoiler yemeden atlatanlara geliyor’, bu hafta listede en sevdiğim şarkı olabilir kendisi, kesinlikle çok çok başarılı. Newcastle’ın bağrından kopan bu indie pop grubu LISBON, adeta bunca zamandır Daenerys için dışa vuramadığınız hislerinizi dile getiriyor.

İlhamını The Weeknd, Ariana Grande ve Shlohmo‘dan alan Brisbaneli Floria, gerçek ismiyle Tristan Agostino 22 yaşında. Ve kendisi artık izleme listemde. ‘Bring It Back’ oldukça başarılı.

Listenin sonunu Avusturalyalılar ele geçirmiş durumda. Yine Bribane’den bizlere katılan başka bir isim Feki, Azealia Banks‘in dansetmeden dinlemekte zorlanacağınız ‘Chasing Time’ını alıyor ve onu listeyi sakin sakin kapatacak tatlı bir ezgiye dönüştürüyor. Kendisi benim izleme listeme girmeye hak kazanıyor ve “Avusturalya’nın artık havası mı suyu mu neden sanatçıları pek iyi oluyor” teorimize destek çıkıyor.

Bir kere daha söylemeliyim bu hafta liste şahane, o kadar ki favorimi seçemedim! Herkese iyi dinlemeler!