Birden ısınan havalar psikolojinizi mi bozdu? Bir an çok mutlu, sonra çok asabi, sonra çok huysuz musunuz? İşte size sizin gibi bir liste! Bu hafta liste sıcak yaz gecelerindeki serin bir esinti gibi sakin sakin başlayıp Seattle’ın 90’lardaki grunge sahnesi asabiyetinde bitiyor (abarttım)!

Bu haftayı Zimmer ve Emilie Adams açıyor ama o ne güzel o ne tatlı bir açılış sevgili dinleyiciler, bu listeyi (bu hafta biraz geciktik artık kusura bakmazsınız, One Love yorgunluğu) yarın sabah uyanınca açın, gülümseyerek uyanın.

Ardından haklı bir şekilde ‘The Owner’ı duyunca “NTEIBINT de kimmiş?” diye soracaksınız, çok da haklısınız. NTEIBINT George Bakalakas‘ın (ki kendisi anlayacağınız üzere Ege’den bir komşumuz) müzik projesi. Bu şarkıyı duyunca komşu komşunun külüne neden muhtaç daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

Guilty pleasure kuşağımızda bu hafta Travie McCoy var. Daha Gym Class Heroes‘u ilk gördüğüm andan beri sempati duyduğum Travie alıyor yanına Sia‘yı ve normalde listemizde görmeye alışmadığınız kadar popüler olması muhtemel bir iş yapıyor, ama arada sizler için kuralları esnetmeyi seviyorum.

‘Golden’ şarkısıyla listemize ilk adımı atan Nao, biraz gizemli bir bayan, şimdilik bildiklerimiz geçtiğimiz Mayıs ayından beri ufak ufak yeni şarkılar paylaştığı ve güzel bir sesi olduğu, bence bunlar gerisinin gelmesi için yeterli bence.

Ve geldik listelerimizde sık baş gösteren başka bir kuşağımıza: Nostalji kuşağı. 90’ların sonunu hatırlarsınız, çıtır çıtır gençlerin popu ele geçirdiği, Britney Spears, Christina Aguilera, Backstreet Boys, N Sync, Leonardo DiCaprio ve Julia Styles‘ın tüm dergi kapaklarında olduğu nostaljik günler. İşte o günleri biliyorsanız bu şarkıyı bilmiyor olamazsınız. Alın size ‘Genie In A Bottle’ın Celestial Trax Edit‘i.

Ardından liste beklenmedik bir sapma yapıyor. Anladığım kadarıyla nothankyou, Olga Bell ve Tom Vek‘in ortak projesi ama ‘Dorian’ bir harika. Liste bu kadar güzel şarkılar için isterse 180 derece sapabilir, bence hiç sorun yok.

Ama burdan da tekrar sapmıyoruz ve benim çok büyük hayranları olduğum Wolf Alice‘in yeni şarkısını ayağınıza getiriyoruz, çünkü Backyard Sounds‘ta hizmette sınır yok. Her zaman bekleriz.

Bu arada 15 Haziran itibariyle ilk yılımızı kutluyoruz seri olarak! Yazarken öğrenip, öğrenirken eğlendiğim, görsellerindeki anime görüntülerini özenle seçtiğim serimi sizin de sevdiğinizi umuyorum, çünkü daha buralardayım.

Herkese sevgiler ve iyi haftalar!