Backyard Sounds‘un 45. yazısından herkese merhabalar, bu hafta olaylar hızlı gelişiyor ve liste hızlı başlayıp yavaşlayarak sonsuzlukta kayboluyor. Ama bu sizin için unutulmaz bir deneyim olmayacağı anlamına gelmiyor.

Bu haftaki listede sık sık konuk ettiğimiz isimler, kendini özleten eskiler ve tazecik sanatçılar kaynaşıyor, size eskiyle yeninin harika bir kombinasyonunu sunuyor! Neyse bu kadar kendini övmek yeter.

Listeyi benim kendisine methiyeler düzmekten yorulduğum ama kendisi bunu haketmekten yorulmayan TÂCHES açıyor. Daha önce şahane remix’leriyle listede göz dolduran TÂCHES, şimdi de orijinal bir şarkıyla, listeyi göz kamaştırarak açıyor ve yerini bu haftanın ilk tazesine bırakıyor.

Nicolas II ve Aria S‘nin projesi Louis Vivet, ismini il kişilik bölünmesi hastasından, köklerini ise deep house, pop ve downtempo’dan alıyor, bize de afiyetle göz hapsine almak düşüyor. Avusturalya’yı o kadar övüyorum ki artık ufaktan bir davet bekliyorum. Tahmin edeceğiniz üzere sıradaki grup Whyte Fang Avusturalya’dan. Ah taşına toprağında ne varsa, sanatçılara çok iyi geliyor.

Ne zamandır kendini özleten Anoraak, hızlı başlayan listede tempoyu bir tık aşağı çekiyor, ama bunu oldukça şık bir şekilde yapıyor.

Fransız ikili Saje, yaz gecelerinde size eşlik etmek istiyor gibiler, çünkü kulağımda kulaklık gece sahilde ‘Who Am I’ dinlerken kendimi net bir şekilde görebiliyorum. Daha önce listemizde konuk ettiğimiz Saje, gizeminden bir şey kaybetmemiş ama Backyard Sounds‘un düzenli isimlerinden biri olmaya başladığı da ortada. İçinde Teen Daze geçen her şeyin başımın üstünde yeri var. İster kendi yapsın, ister başkasının şarkısına remix yapsın, Teen Daze yine beni utandırımyor ve listeyi en heyecanlı yerinde bırakıp haftaya sizleri burda görebilmek için heyecanla uzaklaşıyor.