Backyard Sounds herkese güzel bir mayıs ayı diler. Neden mi böyle geç? Çünkü sizleri en karanlık havalarda, en zor günlerde daha neşeli daha enerjik yapmak için sahil havası almaya, güneş görmeye ihtiyacım vardı. Bu tatilin etkilerini bu haftaki listemizde göreceğinize eminim.

Bu haftanın Backyard Sounds‘u yeni gelen güneşli havalar gibi neşeli ve berrak. Haftayı Lucy ve Jake’ten oluşan Yuma X açıyor, ‘Swimming Pool’ bu haftaya yapılacak en mükemmel başlangıç. Listemizde daha önce yer verdiğimiz bir isim Han Solo listeyi Yuma X‘den alıp başka bir yöne taşıyor, ama bu sizi az sonra olacaklara hazırlıyor diye umuyorum, çünkü bu hafta listenin kendi içinde tutarlı olduğunu söylemek zor. Tutarlı olan tek şey, listenin size enerj vereceği gerçeği. Son sözlerimle sizi Willie J Healey‘e de hazırlamış oldum, 20 yaşında amatör bir boksör olan Willie J Healey, ‘Greys’ isimli şarkısında size uzaylılardan bahsediyor, ki bu da listede sık sık yer vermediğimiz önemli bir konu.

“Üç utangaç oğlan”dan oluşan Shy Love listemizi uzaylılardan uzaklaştırıp olağan seyrine sokuyor neyseki, eminim bir an korkmuştunuz, ‘Caught Up On You’ sonrası liste tırmanmaya devam ediyor, Rave Mag bünyesinde bolca yer verilen bir isim olan Gramatik‘in Luxas ile güçlerini birleştirdiği bu haftaki listenin tepe noktasını oluşturan ‘Corporate Demons’ı ardarda bir kaç kez dinledikten sonra sıra Slow Magic remix’li ‘IAMANTHEM’e. Artık daha iyisi olamaz demiştiniz değil mi? Ama olabilir. Çünkü bir hafta ara veren Backyard Sounds, bomba gibi döndü.

Haftanın listesini Penguin Prison kapatıyor, çünkü neşeli ve enerjik gibi kavramları bizden öğrenecek son isim Penguin Prison. Yeni albüm ‘Lost in New York’tan yayınlanan ‘Show Me the Way’, haftayı cilalayıp kapatıyor, size de haftanın kalanı boyunca anlamsız bir şekilde sırıtmak kalıyor.

Herkese mutlu haftalar!