Backyard Sounds bu hafta da kendisinden bekleneni yapıyor ve size yepyeni, dumanı üstünde şarkılar getiriyor. Çünkü yeni hafta yeni şarkılar olmadan çekilmez! Bu hafta listede yine harika şarkılar var, bunu benim demem yakışık alıyor mu emin değilim ama sonuçta güzele güzel demek gerek.

Haftayı ‘Paralyzed’ isimli şarkısıyla haklarında Hollandalı bir ikili olmaları dışında hiçbir şey bilmediğimiz Klyne açıyor. Bir Backyard Sounds klasiği, ama şarkı nefis.

Ardından Singapurlu R Ỳ M S S N geliyor! Her yerden sanatçılara yer verdiğimiz Backyard Sounds için bu bir ilk, kendisine hoş geldin diyerek izleme listemize alıyoruz.

Bu haftanın üç favorisinden biri olmayı ilk 10 saniyesinde garantileyen AYER, listemize Brooklyn’den katılıyor. 28 Nisan’da yayınlanacak ‘In My Headphones EP’sinden ‘Countdown’ ve ‘Digital Fantasy’ isimli şarkılarını yayınladı. Ayrıca EP, iTunes üzerinden sipariş edilebiliyor.

Daughter referansı ile listemize giren Wilsen, bu hafta yapacağınız en iyi keşiflerden biri olacak hele de büyük bir Daughter fanıysanız.

Baş tacımız Lido, listede yeri her daim garanti olan bir isim. ‘Superspeed’de ne bizi ne Lido‘yu utandırarak genç kızların kalplerini fethetmeye devam ediyor.

Sharon Van Etten, ‘I Don’t Wanna Let You Down’ ile bizi bir saniye dahi hayal kırıklığına uğratmıyor, hatta uğradığım tek hayal kırıklığı kendisinin varlığından habersiz oluşumun yarattığı hayal kırıklığı.

Ama yine de bu hafta listedeki hiçbir şey ‘Coastal Love’ kadar güzel değil, daha önce listemizde yer alan hatta isimlerinin Japonca olduğundan bahsettiğim İngiliz ikili HONNE, sinsi sinsi beni kendilerine aşık ediyorlar. ‘Coastal Love’ o kadar güzel ki dinlemekten eskimesi oldukça muhtemel. Ben de en güzelini en sona saklayarak yine en heyecanlı yerinde bitiriyor ve haftaya sizleri yeniden bekliyorum.

İyi haftalar!