Bu hafta Backyard Sounds sizi tatile götürüyor! Tüm şarkılar ya deniz kenarında ya da hafif esintili yaz akşamlarında dinlemeye müsait, yok eğer bunlar size uzak fikirlerse şimdilik, gözünüzü kapatın yeter. Umarım beğenirsiniz.

Mt. Si. – “Oh”

Mt. Si. Los Angeles’tan üç kişilik bir grup, ve Oh ve Truth ise yayınladıkları ilk şarkılar. Dinleyip de aşık olmamak zor görünüyor.

Miami Horror – “Wild Motion (Set It Free)”

Miami Horror’a bayılıyorum. Avustralyalı Miami Horror, 2008 yılında yayınladıkları ilk EP Bravado ile çok canlar yakmıştı, ardından gelen ilk albüm Illumination da isimlerinin daha da duyulmasını sağladı. Yeni single Wild Motion henüz tazecik, tadını çıkarın.

MORRT – Be There (Sebastian Carter Remix)

Sebastian Carter İsviçreli bir müzisyen ve yapımcı, ve 20 yaşında. Daha önce Alt-J’den Breezeblocks, Local Natives’den Ceilings remixleyen Carter güzel işler yapıyor. Bunu bir kez daha Be There ile de kanıtlamış.

Indian Summer – “Shiner (ft. Ginger & The Ghost)”

Her hafta bir şarkıya açıkça tutuluyorum, bu haftanın adayları çok sağlam olmasına rağmen Indian Summer açık ara birinciliği kapıyor. Gabe Gleeson ve Chevy Long iki Avustralyalı, ve sanırım Avustralya’nın havasında müziğe iyi gelen bir şey var.

Bondax – “All I See”

Bondax 20 yaşında iki İngiliz müzisyenden oluşuyor, Adam Kaye ve George Townsend. Yaz esintili pop şarkıları yapıyorlar, beyninizde Flight Facilities yakınlarında bir yerde durmalılar.

Danglo – “Forget You”

İngiliz Danglo’nun ilk EP’si Spotlight, Kitsuné tarafından 28 Temmuz’da yayınlanacak. Kendi deyimiyle yaz sıcağını fırsat bilip çıkardığı EP’sinden Forget You bu tatil esintili listeye bence tam oturuyor.

Void Vision – “Sour (Vanzetti & Zanco Remix)”

Philadelphia’lı Shari Vari’nin Sour’u Mannequin Records’ın genel havasına uygun bir şekilde daha karanlık, daha bir dark wave iken, Vanzetti & Zanco Remix’i şarkının havasını yumuşatıp daha ritmik ve dansetmeye müsait bir hale getirmiş. İki versiyon da birbirinden başarılı, eğer Visions of Trees tadı size uyuyorsa Void Vision’ın Sub Rosa albümüne de bir göz atabilirsiniz.

Porter Robinson – “Lionhearted (Giraffage Remix)”

Giraffage benim dikkatimi Janet Jackson remixleyerek yakalamıştı, 90’lar R&B’si dendimi hemen dikkat kesildiğimden de olabilir bu. Evet bir de güzel Music Sounds Better With You versiyonu var, bunun yanısıra kendi şarkılarını yapan ve XXYYXX ile de Even Tough isimli şarkı yapmış olan Charlie Yin, ne yapsa iyi yapanlardan.